Širdys kupinos šilumos – meno mokytojų susibūrimas!

Praėjusią savaitę Paširvio kaime prie Širvės ežero vyko dailės ir technologijų mokytojų pleneras-kūrybinės dirbtuvės ,,Mokausi, dalinuosi, kuriu“. Renginyje dalyvavo gausybė mokytojų iš Šiaulių regiono mokyklų, kurie turėjo puikią progą pasimokyti vieni iš kitų, pasidalinti kūrybinėmis idėjomis ir sukurti nuostabius darbus. Širdys virpa nuo dėkingumo ir laimės po pirmojo susitikimo. Šis renginys, tarsi stebuklingas krantas, kuris apdovanojo mus  kūrybiškumo ir bendrystės prieglobsčiu.

Pranešimą „Ar lengva pristatyti kūrybinį projektą?” pristatė Meškuičių gimnazijos technologijų mokytoja metodininkė Vitalija Daužvardienė. Ji pasidalino savo patirtimi ir patarimais, kaip sėkmingai pristatyti kūrybinius projektus mokiniams, kolegoms ir visuomenei. Kužių mokyklos dailės mokytoja ir technologijų mokytoja metodininkė Ala Akučkienė pravedė praktinę-kūrybinę veiklą „Spalvų atspindžiai audinyje”. Dalyviai mokėsi kurti unikalius raštus audiniuose naudojant įvairias spalvų gamas ir technikas. Kuršėnų meno mokyklos mokytoja metodininkė Indira Žebčiukienė supažindino su skirtingais akvarelės raiškos būdais praktinėje-kūrybinėje veikloje „Peizažas: skirtingi akvarelės raiškos būdai”. Dalyviai išbandė įvairias akvarelės technikas ir sukūrė nuostabius peizažus. Kuršėnų meno mokyklos mokytoja metodininkė Dalia Jakubauskienė pravedė praktinę-kūrybinę veiklą „Linija ir dėmė”, kurioje dalyviai mokėsi kurti harmoningus vaizdus naudojant linijas ir formas. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro dailės mokytoja metodininkė Alma Stugienė supažindino su baltų ženklais ir išmokė kurti juos iš smilgų praktinėje-kūrybinėje veikloje „Baltų ženklai iš smilgų”. Kuršėnų meno mokyklos mokytoja metodininkė Rita Kuodienė pravedė praktinę-kūrybinę veiklą „Sparnų plastika”, kurioje dalyviai mokėsi kurti dekoracijas vaizduojančias sparnus. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos technologijų vyresnysis mokytojas Arūnas Laurutis supažindino su lietuvių liaudies meno rūšimi – medžio drožyba praktinėje-kūrybinėje veikloje „Lietuvių liaudies meno rūšis. Medžio drožyba”. Dalyviai išbandė medžio drožybos technikas ir sukūrė unikalius medinius šaukštus. Voveriškių mokyklos vyresnioji dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Jūratė Termenienė pravedė praktinę-kūrybinę veiklą „Kūrybinė raiška ant netradicinių paviršių”, kurioje dalyviai dienos refleksiją išreiškė spalvomis ir formomis ant medinės žuvelės.

Iš visos širdies, visų dalyvių vardu dėkojame Jūratei Termenienei, nepaprastai talentingai mokytojai ir rūpestingai organizatorei, už šią nepakartojamą kelionę į kūrybos ir bendradarbiavimo pasaulį, už nepamirštamas akimirkas, prieglobstį nuostabioje ir autentiškoje aplinkoje, skanius pietus su garuojančiais cepelinais, atvirumą ir šilumą! Jūratės entuziazmas, profesionalumas ir nuoširdus rūpestis kiekvienu dalyviu sukūrė nepakartojamą atmosferą, kurioje žydėjo idėjos, o širdis dainavo iš džiaugsmo. Šis susibūrimas tapo tiltu, sujungusiu skirtingų mokyklų ir specialybių meno mokytojus. Dabar mes ne tik kolegos, bet ir draugai, sujungti bendro tikslo – puoselėti kūrybiškumą ir ugdyti jaunąją kartą.

Su nekantrumu laukiame kitų susitikimų, kupinų kūrybos, įkvėpimo ir nepamirštamų akimirkų!

Gražios, kūrybingos ir laimingos vasaros!

 

Inga Lingaitė

Šiaulių technologijų mokymo centras Kuršėnų skyrius

 

Foto: Viltara Martinaitienė, Jūratė Termenienė,  Inga Lingaitė

 

Dalyviai:

Voveriškių mokykla

Šiaulių Juventos progimnazija

Šiaulių rajono Dubysos Aukštupio mokykla

Šiaulių rajono Meškuičių mokykla

Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija

Šiaulių Rasos progimnazija

Šiaulių rajono Kužių mokykla

Šiaulių rajono Pavenčių mokykla – daugiafunkcinis centras

Šiaulių Dainų progimnazija

Šiaulių rajono Lauryno Ivinskio gimnazija

Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokykla

Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyrius