TAU

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentų išvyka į Žagarę

Š. m. rugsėjo 25 dieną Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai (toliau – TAU) turėjo pirmąją šių mokslo metų paskaitą – edukacinę išvyką po Žagarės apylinkes. Pirmiausia studentai aplankė Žagarės dvaro sodybą. Žagarės dvaro sodyba (rūmai, arklidės, parkas) – viena didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje, išsidėsčiusi šiaurrytiniame miestelio pakraštyje. Rusijos valdovė Jekaterina II Naujosios Žagarės dvarą padovanojo savo favoritui Platonui Zubovui. 1858 m. dvaras tapo kunigaikščio Dimitrijaus Naryškino nuosavybe. Pastarasis dvarą perstatė, išplėtė ir pavertė prašmatnia angliško stiliaus rezidencija. Iki šių dienų išliko net 21 dvaro pastatas. Nuostabi dvaro puošmena – parkas, užimantis 63,25 ha. Manoma, kad senajam parkui gali būti apie 200 metų. Žagarės dvaro parkas – vienas puošniausių ir įdomiausių parkų Lietuvoje.
Šiuo metu dvaro centriniuose rūmuose yra įsikūrusi Žagarės regioninio parko direkcija ir lankytojų centras. Šiaulių r. TAU studentai turėjo galimybę pasigrožėti nesenai restauruota Žagarės dvaro sodyba, parku bei susipažinti su dvaro sodybos istorija.

Išvykos dieną, oras buvo rudeniškai puikus, tai atėjus pietų metui buvo surengta iškyla lauke, šalia Žvelgaičio ežero, esančiose lauko pavėsinėse. Ežerą supa pušynai, aplink ežerą įrengtas Žagarės ozo pažintinis takas. Aplankytas Žvelgaičio piliakalnis, kuris yra įspūdingiausia ozo dalis. Tai buvusi senųjų žiemgalių gyvenvietė. Pavadinimą šiam kalnui davė lietuvių kunigaikščio Žvelgaičio, istorinio asmens, minimo istoriniuose šaltiniuose XII-XIII a., vardas. Spėjama, kad jis nukariavo žiemgalius ir Žagarės pilyje įkūrė savo rezidenciją. 

Po pietų Šiaulių r. TAU studentai lydimi gidės leidosi į ekskursiją po Mūšos tyrelio pažintinį taką, kuris įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje, kuris įtrauktas į Žagarės regioninį parką kaip “sala” – be tiesioginės jungties su likusia parko teritorija. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynų ir šlapių miškų. Pelkės pietinėje dalyje prasideda Mūšos ir Juodupio upės, rytinėje dalyje telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių. Studentai susipažino su ten augančia augmenija, gyvenančiais paukščiais bei turėjo galimybe paskanauti bruknėmis, spanguolėmis. Diena praleista turiningai, pilna įspūdžių ir naujų žinių. Už nuostabiai praleistą laiką esame dėkingi Žagarės regioninio parko direkcijos vyresniajai specialistei Modestai Bielskienei.

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentų išvyka į Šiaulių universiteto Botanikos sodą

2012 metais Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva sukurta ypatinga diena – Augalų žavadienis, kuris žaibiškai užkariavo žmonių širdis ir tapo tradicine švente, kurią švenčia daugiau kaip pusšimtis šalių visame pasaulyje. Tai diena, kai augalų mylėtojai, botanikos sodai, mokslo organizacijos ragina atsigręžti į žaliąją gamtą, įsiklausyti į augalų kalbą ir praverti duris į paslaptingą augalų tyrimų pasaulį. Nuo 2012-ųjų kasmet gegužės 18 dieną minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Ji skirta pagerbti žemėje augančioms augalų rūšims, kurių mokslininkai suskaičiuoja daugiau nei 250 tūkstančių. Gegužės 17 dieną Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai aplankė Šiaulių universiteto Botanikos sodą. Šiaulių universiteto Botanikos sodo darbuotojai supažindino studentus su augalų rūšimis, jų auginimo ypatumais ir teikiama nauda sveikatai. Studentai ne tik žavėjosi augalais, bet ir turėjo galimybę sudalyvauti žolelių arbatų degustacijoje. Laikas praleistas gamtoje, tarp augalų, jų grožio prabėgo greitai, studentai pasisėmė naujų žinių, idėjų, pasigrožėjo augalų įvairove ir įsigijo augalų savo asmeninėms kolekcijoms.

 

2019 m. Vasario 14 d. minint šv. Valentino dieną Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai dalyvavo paskaitoje ,,Nuosavos saulės, kurios susilieja”. Skaityti paskaitą iniciatyvos ėmėsi Šiaulių r. TAU studentė Olga Komarova, kartu su Albina Budreckiene. Džiaugiamės šia puikia iniciatyvą ir tikimės jų ateityje daugiau 🙂 

Šiaulių r. TAU studentai nuo 2019 m. sausio 16 d. dalyvauja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro vykdomame projekte „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“.

TAU STUDENTŲ ŽIEMOS ŽYGIS

Nepabijoję šaltuko ir pusės metro siekiančių sniego pusnių studentai žygiavo į Daugėlių pušyną. Sniege skendėjęs pušynas atgijo nuo skambaus juoko, dainų ir šokių. Sušalusius šildė soti košė ir karšta arbata.
,,Et, kaip gaila, kad rogių nepasiėmėm…” – skambėjo ne iš vieno studento lūpų 🙂 TAIGI, KARTOSIM!!!

Trečiojo  amžiaus universitetas   Lapkričio 6 d. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje buvo minėta Pyragų diena. Trečiojo amžiaus universiteto studentės ir studentai iškepė puikių skanėstų, kuriuos kartu su Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos darbuotojais skaniai suvalgė.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien