TAU

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentų išvyka į Šiaulių universiteto Botanikos sodą

2012 metais Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva sukurta ypatinga diena – Augalų žavadienis, kuris žaibiškai užkariavo žmonių širdis ir tapo tradicine švente, kurią švenčia daugiau kaip pusšimtis šalių visame pasaulyje. Tai diena, kai augalų mylėtojai, botanikos sodai, mokslo organizacijos ragina atsigręžti į žaliąją gamtą, įsiklausyti į augalų kalbą ir praverti duris į paslaptingą augalų tyrimų pasaulį. Nuo 2012-ųjų kasmet gegužės 18 dieną minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Ji skirta pagerbti žemėje augančioms augalų rūšims, kurių mokslininkai suskaičiuoja daugiau nei 250 tūkstančių. Gegužės 17 dieną Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai aplankė Šiaulių universiteto Botanikos sodą. Šiaulių universiteto Botanikos sodo darbuotojai supažindino studentus su augalų rūšimis, jų auginimo ypatumais ir teikiama nauda sveikatai. Studentai ne tik žavėjosi augalais, bet ir turėjo galimybę sudalyvauti žolelių arbatų degustacijoje. Laikas praleistas gamtoje, tarp augalų, jų grožio prabėgo greitai, studentai pasisėmė naujų žinių, idėjų, pasigrožėjo augalų įvairove ir įsigijo augalų savo asmeninėms kolekcijoms.

 

2019 m. Vasario 14 d. minint šv. Valentino dieną Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai dalyvavo paskaitoje ,,Nuosavos saulės, kurios susilieja”. Skaityti paskaitą iniciatyvos ėmėsi Šiaulių r. TAU studentė Olga Komarova, kartu su Albina Budreckiene. Džiaugiamės šia puikia iniciatyvą ir tikimės jų ateityje daugiau 🙂 

Šiaulių r. TAU studentai nuo 2019 m. sausio 16 d. dalyvauja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro vykdomame projekte „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“.

TAU STUDENTŲ ŽIEMOS ŽYGIS

Nepabijoję šaltuko ir pusės metro siekiančių sniego pusnių studentai žygiavo į Daugėlių pušyną. Sniege skendėjęs pušynas atgijo nuo skambaus juoko, dainų ir šokių. Sušalusius šildė soti košė ir karšta arbata.
,,Et, kaip gaila, kad rogių nepasiėmėm…” – skambėjo ne iš vieno studento lūpų 🙂 TAIGI, KARTOSIM!!!

Trečiojo  amžiaus universitetas   Lapkričio 6 d. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje buvo minėta Pyragų diena. Trečiojo amžiaus universiteto studentės ir studentai iškepė puikių skanėstų, kuriuos kartu su Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos darbuotojais skaniai suvalgė.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien