Savanorių patirtys

Savanoris Vismantas

Savanoris Vismantas pasirinko 240 naudingos veiklos valandų Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje. Tai įstaiga, kurios pagrindinis tikslas – sudaryti sąlygas švietimo darbuotojams, kitiems specialistams, suaugusiems ir jaunimui aktyviai mokytis visą gyvenimą, tenkinant pažinimo, lavinimosi, profesinių kompetencijų plėtojimą bei saviraiškos poreikius.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje savanoris išbandė savo sugebėjimus vykdydamas mobilųjį darbą su jaunimu kaimiškose Šiaulių rajono vietovėse: Verbūnuose, Gruzdžiuose, Gilvyčiuose, Varputėnuose, Žarėnuose ir Šakynoje. Organizacija ieškojo gebančio bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis savanorio, kuris būtų tikra pagalba siūlant įvairias veiklas, susijusias su renginių, seminarų, mokymų organizavimu.

Kaip Vismantui sekėsi savanoriauti ir kokias užduotis jis vykdė, galite pasižiūrėti vaizdo įraše:

Ilgalaikės savanorystės programa – savanoris Vismantas – YouTube

 Savanorė Kotryna

Savanorystė man reiškia visapusišką tobulėjimą įvairiausiose srityse. Kadangi pas Jus, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje ganėtinai daug laiko praleidau kažką kuriant, t. y., maketuojant, kuriant video klipus ir pan., tai man suteikė labai daug patirties šioje srityje. Žinoma, savanorystė tarnyboje padėjo dar geriau pažinti save bei savo kūrybiškąją pusę. Taip pat suteikė galimybę susipažinti, kokį prasmingą darbą atlieka tarnyba, organizuojant įvairias veiklas, išvykas su jaunimu, esančiu Šiaulių rajone.

 Savanoris Nojus

Visada stengiuosi skirti kažkiek savo laisvo laiko savanorystei, galiu suteikti pagalbą kitiems bei įgyti vertingus įgūdžius sau. Esu DofE programos dalyvis, viena šios programos dalis yra savanorystė, kurią atlikau Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje. Aš vedžiau kompiuterio raštingumo mokymus Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentams. Šios patirties niekad nepamiršiu, nes tai buvo mano pirma ilgalaikė savanorystė. Šitoje situacijoje mokytojas buvau aš, bet teko daug išmokti ir iš universitetą, lankančių senjorų, su jais gerai susibendravom ir prasmingai praleidom laiką. Esu labai dėkingas už tokią suteiktą galimybę.

 Savanoris Emilis

 Savanorystė man tai noras padėti kitiems, noras užmegzti ypatinga ryšį su kitais žmonėmis padedant jiems. Savanoriška veikla man suteikė socialinių įgūdžių, empatijos ir noro padėti kitiems. Savanorystė Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje buvo nuostabi patirtis, kuri pagerino kai kuriuos mano įgūdžius, pavyzdžiui mokyti ir bendrauti su žmonėmis.

 Savanorė Odilija

Savanoriauti pasirinkau, nes man reikėjo dėl DofE programos, o ir pati norėjau pasižiūrėti kokia manęs laukia patirtis, kaip vyksta savanorystė. Savanorystė man suteikė daugiau kantrybės, supratingumo ir atsakingumo. Tikrai manau, kad savanorystė yra labai svarbi. Joje gali ne tik  save labiau pažinti,  suprasti, bet ir padėti aplinkiniams, kuriems to reikia. Supranti, kad savanoriaujant, atliekant darbus nesitiki  finansinio atlygio, kaip atlygis laukia geri jausmai dienos pabaigoje. Man buvo smagu savanoriauti Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje, įgavau naudingos patirties.

 Savanorė Akvilė

Savanorystė man reiškia padėti kitiems. Visada norėjau pabandyti savanoriauti, nes manau, kad tai puikus laiko praleidimo būdas, kai gali padėti kitiems, susipažinti su naujais žmonėmis ir pats išbandyti bei sužinoti daug naujų dalykų. Labai džiaugiuosi, kad mano pirmas kartas buvo būtent Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje, nes žmonės kurie ateidavo buvo labai malonūs ir įdomūs, tarnybos kolektyvas labai šiltai priėmė, visada padėdavo jei prireikdavo pagalbos. Ši patirtis suteikė man galimybę pabendrauti su vyresnio amžiaus žmonėmis, geriau susipažinti su jais, išgirsti daug įdomių istorijų. Įgijau patirties būnant „mokytoja“, mokiau Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentus naudotis informacinėmis technologijomis.

Savanorė Luknė

Savanoriaudama Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje išmokau ir sužinojau daug naujo. Turėjau galimybę daryti tai ką mėgstu. Savanorystė sekėsi labai gerai – buvo daug komunikacijos, palaikymo, kompetencijų stiprinimo ir labai daug smagaus ir įdomaus laiko kartu.