Inovatyvi arbatinė

2021 m. gegužės 20 d. vyko nuotolinis inovatyvios arbatinės renginys „Ateik. Sužinok. Išmok!“, kuriame dalyvauti buvo kviečiami Šiaulių rajono gyventojai. Gegužės mėnesio arbatinės tema: „Pavojai ir grėsmės virtualioje erdvėje“. Apie saugų elgesį virtualioje erdvėje papasakojo Šiaulių m. ir r. PK BPG (bendruomenės pareigūnų grupė).

Renginio dalyviai susipažino, kaip saugiai naudotis pirkimo–pardavimo paslaugomis elektroninėje erdvėje, kaip išvengti internete tykančių pavojų ir grėsmių, kaip susikurti saugius slaptažodžius, sužinojo apie „Phishing“ ir  kaip reikėtų apsaugoti savo duomenis.

Renginio metu taip pat kalbėta apie bendravimo kultūrą ir patyčių prevenciją virtualioje erdvėje, pateikta daug praktinių patarimų, naudingų nuorodų ir pademonstruota prevencinė medžiaga (video).

Ačiū Šiaulių m. ir r. PK BPG (bendruomenės pareigūnų grupei) už naudingus patarimus ir pastabas!

2021 m. kovo 12 d. vyko nuotolinis inovatyvios arbatinės renginys, skirtas Šiaulių rajono gyventojams.

Renginys buvo organizuojamas bendradarbiaujant su Šiaulių m. ir r. PK BPG
(bendruomenės pareigūnų grupe).  Šiaulių aps. VPK Šiaulių m. ir r. PK
Bendruomenės pareigūnų grupės vyresnioji tyrėja
Inga Spudienė arbatinės dalyviams pristatė kovo mėnesio arbatinės temą – „Vagysčių ir kitų turtinių nusikaltimų prevencija“.

Pareigūnė akcentavo kad, šis laikotarpis yra reikalaujantis atsargumo, saugumo ir visų budrumo, nes pastebima padaugėjusių padaromų sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų ir   kišenvagysčių atvejų.

Taip pat pasidalino praktiškais patarimais, kaip elgtis sukčiavimo atvejų metu: melagingo skambučio, tapatybės vagystės ar „nelauktų svečių“.

Patarė, kaip galima sumažinti tikimybę nukentėti nuo nusikaltimų: į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kaip saugiai laikyti savo asmeninius daiktus esant viešose vietose, pristatė pagrindinius kišenvagių naudojamus būdus ir kokie turėtų būti pirminiai veiksmai nukentėjus nuo kišenvagių.

Dėkojame Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnei Ingai Spudienei už naudingus patarimus.

Tikimės, kad gauta informacija padės apsisaugoti nuo gręsiančių pavojų.

Balandžio 15 d. ZOOM nuotolinio prisijungimo sistemoje vyko inovatyvios arbatinės renginys „Ateik. Sužinok. Išmok!“. Šio mėnesio arbatinės tema – „Egiptas kuprinėje“, pasakojimas apie meną, kultūrą , tikėjimą, maistą ir atradimus.

Arbatinės svečias – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkas Sergejus Staponkus.

Lietuvoje nuo seno audžiamos įvairiaspalvės skirtingų atlikimo technikų juostos, kurios buvo itin glaudžiai susijusios ne tik su apranga bet ir su papročiais. Juostų audimo tradicija gyvybinga ir šiandien. Savitas jų koloritas ir ornamentika daugelį audėjų įkvepia sekti ilgaamžėmis tradicijomis.

Nuotolinės inovatyvios arbatinės „Ateik. Sužinok. Išmok!” metu, Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai, turėjo galimybę susipažinti su lietuviškų juostų audimo paslaptimis. Šiomis paslaptimis dalinosi Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos psichologė Vitalija Monkienė.

Arbatinės klausytojai susipažino su pagrindinėmis medžiagomis, reikalingomis audimo pradžiai, juostų atlikimo technikų ypatumais, vyraujančiu koloritu bei ornamentais…

Nuoširdaus sutikimo metu Vitalija Monkienė pasidalino savo šeimos patirtimi, prisiminimais, taip pat papasakojo apie audimo tradicijų pradžią savo šeimoje.

Dėkojame už pasidalintą patirtį ir patarimus!

Kūno kalbos išmanymas gali padėti bendrauti, lengviau susigaudyti įvairiose gyvenimo situacijose ir net lemti sėkmę. Mūsų poza, gestai, mimika, žvilgsnis pokalbio metu neretai išduoda tai, ką norime nuslėpti. Tai vadinama neverbaline, kitaip nežodine arba kūno kalba, kuri yra viena seniausių bendravimo formų. Ją išreiškiame nesąmoningais arba sąmoningais gestais ir pozomis. Galima teigti, kad neverbalinė kalba yra universali: gali nemokėdamas jokios užsienio kalbos, bet naudodamas įvairius daugeliui suprantamus gestus susikalbėti su kitos tautybės žmogumi.

Moksliniai tyrimai atskleidė, kad 55 proc. informacijos apie asmenį suteikia matomos ypatybės: veido išraiška, gestai, žvilgsniai, laikysena, išvaizda, eisena ar stovėsena. Dikcija, akcentas, balso tonas, kalbėjimo maniera, tarimas, garsas –38 proc. informacijos.

Neverbalinė kalba gali būti atvira ir paslėpta. Atviri veiksmai lengvai pastebimi – tai gestai, mimika, judesiai. Tiksliausiai informaciją perduoda rankų judesiai. Paslėptus veiksmus sunkiau pastebėti, bet, pavyzdžiui, veido raudonis, rankų virpėjimas ar delnų prakaitavimas suteikia gerokai daugiau informacijos apie žmogaus emocinę būseną.

Už pravestą nuotolinę arbatinę, Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentams, dėkojame Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos psichologei Jurginai Simonavičienei.

Harmoningai sudarytos mandalos dažnai naudojamos ne tik erdvių puošimui, bet ir meditacijai
bei gydymui. Indėniškos mandalos, pinamos iš siūlų ant lazdelių, turi specialų pavadinimą „Ojos de
Dios“ – Dievo akys. Manoma, kad indėniškų mandalų pynimas kilęs iš Centrinės ir Pietų Amerikos,
genties Uičiol. Yra žinoma, kad mandalas iš siūlų pynė Uičiolių genčių indėnai, gyvenę šiandieninės
Meksikos teritorijoje. Tokių mandalų pynimas pradedamas nuo centro – kvadratinės „akies“.
Uičioliai ypač gerbia gamtą, todėl keturi akies kampai simbolizuoja 4 gamtos stichijas: žemę, ugnį,
orą ir vandenį. Meksikoje „Dievo akys“ būdavo lyg apsauginis amuletas, įteikiamas tik gimusiam
vaikui. Taigi, indėnų mandala simbolizuoja ne tik vienybę ir dieviškumą, bet ir gyvenimą, gamtą.
Mandalų pyninimas – savotiška meditacija. Tai ne tik puikus poilsis protui, kūnui, bet ir procesas,
reikalaujantis kantrybės bei susikaupimo.
Už pravestą užsiėmimą dėkojame Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkei darbui su
jaunimu Ievai Šukytei.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba kiekvieną mėnesį organizuoja jau tradicija tapusį renginį – inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“. Laikomės tradicijų, dalijamės inovatyvios arbatinės akimirkomis, kuri pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu. Arbatinės svečias – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkas darbui su jaunimu Sergejus Staponkus, kuris pasakoja apie baltų pėdsakus Amerikoje.

Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“ „Bendrauk išmaniai“

Šiandieną vyko jau tradiciniu renginiu tapusi inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“, arbatinės tema „Bendrauk išmaniai“. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Dovilė Navickaitė arbatinės dalyvius supažindino su pokalbių programėlių galimybėmis. Lankytojai turėjo galimybę ne tik teoriškai, bet ir praktiškai išbandyti Messenger ir Zoom pokalbių programėles. Dalyviai inicijavo skambučius draugams, mokėsi priimti skambučius, naudotis kamera bei dalintis ekranu. Džiaugiamės Šiaulių r. TAU studentų aktyvumu, tikimės jog naudos pokalbių programėles ir bendraus išmaniai. Lauksime kituose susitikimuose!

 

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Edita Giržadienė

Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“

ARBATOS PASLAPTIS PAPUOŠTAME PUODELYJE

2020 m. vasario 28 d. 10.00 val. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos I a. salėje vyko „Vaistažolių arbatų degustacija. Arbatos puodelio dekoravimas“ –  inovatyvi arbatinė, kuri, jau tapusi tradiciniu renginiu, organizuojama kartą per mėnesį.

Edukacijas organizavo Kuršėnų politechnikos mokyklos mokytojos Inga Viršilienė ir Giedrė Jakutienė. Mokytojoms talkino padavėjo ir barmeno, apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybių besimokantys mokiniai. Moksleiviai turėjo realią progą „pasimatuoti“ savo specialybę praktiškai. Arbatinės lankytojai degustavo vaistažolių arbatas, bandė atspėti degustuojamų arbatų pavadinimus. Besimėgaujant arbata buvo sudarytos galimybės dekoruoti savo arbatos ar kavos puodelį..

Džiaugiamės, kad inovatyvios arbatinės „Ateik. Sužinok. Išmok!“ renginiai suburia gausų būrį Kuršėnų bendruomenės atstovų kokybiškam laisvalaikio praleidimui.

Dalinamės arbatinės akimirkomis, sekantį kartą arbatinės lankytojų lauksime kovo mėnesį prie arbatos puodelio su įdomiais, kūrybingais žmonėmis!

Inovatyvi arbatinė

Kartą per mėnesį Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba Kuršėnų bendruomenės vyresnio amžiaus asmenims organizuoja inovatyvią arbatinę „Ateik. Sužinok. Išmok“. Šios arbatinės tikslas – kokybiškas laisvalaikis, praturtintas naujomis žiniomis.

2020 m. sausio 17 d. 13.00 val. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos I a. salėje vyko renginys „Pašto ženklai“ inovatyvi arbatinė. Arbatinės lankytojai turėjo galimybę susipažinti su pašto ženklų istorija, jų įvairove. Renginio metu filatelistė Ada Grakauskienė pristatė sukauptą savo pašto ženklų kolekciją, kuri nebetelpa į 60 turimų albumų. Kolekcionierė pasidalino savo kolekcionavimo patirtimi. Susirinkusieji domėjosi pašto ženklų kolekcionavimo subtilybėmis, reikalingais įrankiais ir pan., turėjo galimybę prie arbatos puodelio turiningai praleisti popietę.

Arbatinės lankytojų lauksime vasario mėnesį, susitikimuose prie arbatos puodelio su įdomiais bei kūrybingais žmonėmis!

 

 

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba

SUAUGUSIŲJŲ SAVAITEI PRABĖGUS….

Tradiciškai lapkričio mėnesį visoje Lietuvoje organizuojama suaugusiųjų mokymosi savaitė, kurios metu vykdomos pačios įvairiausios veiklos, suaugusieji kviečiami aktyviai mokytis, dalyvauti įvairiose edukacijose, renginiuose ir pan. Šios savaitės metu įvertinus Lietuvos andragogų veiklos rezultatus ir siekiant skatinti juos profesinei bei kūrybinei iniciatyvai, yra suteikiamas Metų andragogo vardas.

Ne išimtis buvo ir šis lapkritis – visoje Lietuvoje jo metu jau 20-tą kartą siautė „mokymosi virusas“ – vyko suaugusiųjų mokymasis, kurio tema šiais metais – „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“.

Šiais metais Šiaulių rajono gyventojai buvo pakviesti aktyviai dalyvauti pačiose įvairiausiose veiklose: projekte „Prisijungusi Lietuva“ (organizatoriai – Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka; Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka), aktyviai sportuoti, „maudytis“ gongo garsuose, klausytis paskaitos apie sveiką mitybą vyresniame amžiuje, piešti fraktalus (organizatoriai – Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras). Šiaulių r. Kuršėnų meno mokyklos direktorius R. Snarkis drauge su savo kolektyvu visus pakvietė į dokumentinių filmų peržiūra „Anądien“. Buvo vedami biblioterapijos užsiėmimai, mokoma kurti šventinius vainikus (organizatoriai – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba).

Mokymosi savaitės veiklos buvo baigtos bei apibendrintos „inovatyvioje arbatinėje“ „Keliaujame laiku“. Ši „arbatinė“ vienai popietei buvo įkurta Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos patalpose – čia kvepėjo arbata, kava, pyragais ir puikia nuotaika.

„Arbatinės“ svečiai, žvelgdami į atsineštas vaikystės, jaunystės nuotraukas, leidosi į nostalgišką kelionę po praeitį, bandė atspėti, kas įamžintas nuo laiko pageltusioje fotografijoje. Technologijų pagalba renginio dalyviai virtualiai keliavo po pasaulio muziejus, aptardami svarbiausius bei įsimintiniausius šių muziejų eksponatus.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkės Edita Giržadienė ir Aurelija Leišienė pristatė įgyvendinamą projektą „Išradingi darbuotojai – išradingi senjorai“, finansuojamą Švietimo mainų paramos fondo pagal Erasmus+ programą, papasakojo apie kelionę į Italiją, kur vyko mokymai pagal numatytas veiklas. Dalyvavusieji nudžiuginti informacija apie laimėtą projektą sportinėms veikloms. Projektas „Gali sportuoti? Įrodyk! II” finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo programos. Veiklų įgyvendinimas planuojamas 2020 sausį.

„Inovatyvioje arbatinėje“ dalyviai naudojosi nešiojamais kompiuteriais, gautais iš European Investment Bank (buvo gauta 20 vnt. nešiojamų kompiuterių). Šiais kompiuteriais bet kada gali naudotis Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos Trečiojo amžiaus universiteto studentai, pedagogai bei jaunuoliai.

Laikas „arbatinėje“ prabėgo greitai ir naudingai, dalyviai ne tik bendravo, bet ir išsamiau susipažino su informacinių technologijų, elektroninių paslaugų teikiama nauda, pabuvo kartu, sužinojo apie Šiaulių rajone vykdomas veiklas, skirtas suaugusiems asmenims.

Kuršėnų mieste nėra vietos, kurioje vyresnio amžiaus žmonės susitikę prie arbatos puodelio

galėtų pabendrauti, pasimokyti, pabūti drauge. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos kolektyvas planuoja nuo 2020 metų sausio mėnesio kartą per mėnesį organizuoti „inovatyvią arbatinę“, į kurią kvies užsukti visus suaugusius Šiaulių rajono žmones pabūti kartu su bendraminčiais, išmokti, sužinoti kažką naujo, įdomaus, o gal vienai dienai tapti mokytojais savo bendraamžiams.

„Diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko“ (A. Enšteinas).

 

Rasa Piežienė, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos direktorė

Edita Giržadienė, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė