Inovatyvi arbatinė

Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“ „Bendrauk išmaniai“

Šiandieną vyko jau tradiciniu renginiu tapusi inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“, arbatinės tema „Bendrauk išmaniai“. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Dovilė Navickaitė arbatinės dalyvius supažindino su pokalbių programėlių galimybėmis. Lankytojai turėjo galimybę ne tik teoriškai, bet ir praktiškai išbandyti Messenger ir Zoom pokalbių programėles. Dalyviai inicijavo skambučius draugams, mokėsi priimti skambučius, naudotis kamera bei dalintis ekranu. Džiaugiamės Šiaulių r. TAU studentų aktyvumu, tikimės jog naudos pokalbių programėles ir bendraus išmaniai. Lauksime kituose susitikimuose!

 

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Edita Giržadienė

Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“

ARBATOS PASLAPTIS PAPUOŠTAME PUODELYJE

2020 m. vasario 28 d. 10.00 val. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos I a. salėje vyko „Vaistažolių arbatų degustacija. Arbatos puodelio dekoravimas“ –  inovatyvi arbatinė, kuri, jau tapusi tradiciniu renginiu, organizuojama kartą per mėnesį.

Edukacijas organizavo Kuršėnų politechnikos mokyklos mokytojos Inga Viršilienė ir Giedrė Jakutienė. Mokytojoms talkino padavėjo ir barmeno, apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybių besimokantys mokiniai. Moksleiviai turėjo realią progą „pasimatuoti“ savo specialybę praktiškai. Arbatinės lankytojai degustavo vaistažolių arbatas, bandė atspėti degustuojamų arbatų pavadinimus. Besimėgaujant arbata buvo sudarytos galimybės dekoruoti savo arbatos ar kavos puodelį..

Džiaugiamės, kad inovatyvios arbatinės „Ateik. Sužinok. Išmok!“ renginiai suburia gausų būrį Kuršėnų bendruomenės atstovų kokybiškam laisvalaikio praleidimui.

Dalinamės arbatinės akimirkomis, sekantį kartą arbatinės lankytojų lauksime kovo mėnesį prie arbatos puodelio su įdomiais, kūrybingais žmonėmis!

Inovatyvi arbatinė

Kartą per mėnesį Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba Kuršėnų bendruomenės vyresnio amžiaus asmenims organizuoja inovatyvią arbatinę „Ateik. Sužinok. Išmok“. Šios arbatinės tikslas – kokybiškas laisvalaikis, praturtintas naujomis žiniomis.

2020 m. sausio 17 d. 13.00 val. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos I a. salėje vyko renginys „Pašto ženklai“ inovatyvi arbatinė. Arbatinės lankytojai turėjo galimybę susipažinti su pašto ženklų istorija, jų įvairove. Renginio metu filatelistė Ada Grakauskienė pristatė sukauptą savo pašto ženklų kolekciją, kuri nebetelpa į 60 turimų albumų. Kolekcionierė pasidalino savo kolekcionavimo patirtimi. Susirinkusieji domėjosi pašto ženklų kolekcionavimo subtilybėmis, reikalingais įrankiais ir pan., turėjo galimybę prie arbatos puodelio turiningai praleisti popietę.

Arbatinės lankytojų lauksime vasario mėnesį, susitikimuose prie arbatos puodelio su įdomiais bei kūrybingais žmonėmis!

 

 

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba

SUAUGUSIŲJŲ SAVAITEI PRABĖGUS….

Tradiciškai lapkričio mėnesį visoje Lietuvoje organizuojama suaugusiųjų mokymosi savaitė, kurios metu vykdomos pačios įvairiausios veiklos, suaugusieji kviečiami aktyviai mokytis, dalyvauti įvairiose edukacijose, renginiuose ir pan. Šios savaitės metu įvertinus Lietuvos andragogų veiklos rezultatus ir siekiant skatinti juos profesinei bei kūrybinei iniciatyvai, yra suteikiamas Metų andragogo vardas.

Ne išimtis buvo ir šis lapkritis – visoje Lietuvoje jo metu jau 20-tą kartą siautė „mokymosi virusas“ – vyko suaugusiųjų mokymasis, kurio tema šiais metais – „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“.

Šiais metais Šiaulių rajono gyventojai buvo pakviesti aktyviai dalyvauti pačiose įvairiausiose veiklose: projekte „Prisijungusi Lietuva“ (organizatoriai – Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka; Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka), aktyviai sportuoti, „maudytis“ gongo garsuose, klausytis paskaitos apie sveiką mitybą vyresniame amžiuje, piešti fraktalus (organizatoriai – Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras). Šiaulių r. Kuršėnų meno mokyklos direktorius R. Snarkis drauge su savo kolektyvu visus pakvietė į dokumentinių filmų peržiūra „Anądien“. Buvo vedami biblioterapijos užsiėmimai, mokoma kurti šventinius vainikus (organizatoriai – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba).

Mokymosi savaitės veiklos buvo baigtos bei apibendrintos „inovatyvioje arbatinėje“ „Keliaujame laiku“. Ši „arbatinė“ vienai popietei buvo įkurta Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos patalpose – čia kvepėjo arbata, kava, pyragais ir puikia nuotaika.

„Arbatinės“ svečiai, žvelgdami į atsineštas vaikystės, jaunystės nuotraukas, leidosi į nostalgišką kelionę po praeitį, bandė atspėti, kas įamžintas nuo laiko pageltusioje fotografijoje. Technologijų pagalba renginio dalyviai virtualiai keliavo po pasaulio muziejus, aptardami svarbiausius bei įsimintiniausius šių muziejų eksponatus.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkės Edita Giržadienė ir Aurelija Leišienė pristatė įgyvendinamą projektą „Išradingi darbuotojai – išradingi senjorai“, finansuojamą Švietimo mainų paramos fondo pagal Erasmus+ programą, papasakojo apie kelionę į Italiją, kur vyko mokymai pagal numatytas veiklas. Dalyvavusieji nudžiuginti informacija apie laimėtą projektą sportinėms veikloms. Projektas „Gali sportuoti? Įrodyk! II” finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo programos. Veiklų įgyvendinimas planuojamas 2020 sausį.

„Inovatyvioje arbatinėje“ dalyviai naudojosi nešiojamais kompiuteriais, gautais iš European Investment Bank (buvo gauta 20 vnt. nešiojamų kompiuterių). Šiais kompiuteriais bet kada gali naudotis Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos Trečiojo amžiaus universiteto studentai, pedagogai bei jaunuoliai.

Laikas „arbatinėje“ prabėgo greitai ir naudingai, dalyviai ne tik bendravo, bet ir išsamiau susipažino su informacinių technologijų, elektroninių paslaugų teikiama nauda, pabuvo kartu, sužinojo apie Šiaulių rajone vykdomas veiklas, skirtas suaugusiems asmenims.

Kuršėnų mieste nėra vietos, kurioje vyresnio amžiaus žmonės susitikę prie arbatos puodelio

galėtų pabendrauti, pasimokyti, pabūti drauge. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos kolektyvas planuoja nuo 2020 metų sausio mėnesio kartą per mėnesį organizuoti „inovatyvią arbatinę“, į kurią kvies užsukti visus suaugusius Šiaulių rajono žmones pabūti kartu su bendraminčiais, išmokti, sužinoti kažką naujo, įdomaus, o gal vienai dienai tapti mokytojais savo bendraamžiams.

„Diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko“ (A. Enšteinas).

 

Rasa Piežienė, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos direktorė

Edita Giržadienė, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien