TBV „Erasmus+“ kontaktinis seminaras „Connector 9.0 – Connecting the world by non-formal learning“ (toliau – Projektas) vyko 2024 m. liepos 1–6 dienomis Bukarešte, Rumunijoje. Šiame projekte dalyvavo Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistė Dovilė Lukšienė, kuri šio seminaro metu įgijo daug vertingų žinių ir patirties. Grįžusi į Lietuvą D. Lukšienė aktyviai pritaikė įgytas žinias. Dalyvaudama mokinių stovykloje ir organizuodama veiklas, kurios buvo paremtos kursų metu įgytais metodais, Dovilė praktiškai išbandė naujoves.
Erasmus+ Projektas suteikė galimybę dalyviams iš visos Europos susipažinti su neformalaus mokymosi metodais, kuriuos jie galėtų taikyti savo kasdienėje veikloje. Projekto metu vyko įvairūs praktiniai seminarai ir dirbtuvės, kurių pagrindiniai akcentai buvo įtrauktis ir įvairovė, skaitmeninis transformavimas. Dalyviai dalijosi idėjomis ir praktinėmis žiniomis, skatindami tarpkultūrinį bendravimą ir bendradarbiavimą.
Projekto programą sudarė plenarinės sesijos ir darbas mažose grupėse. Didžiausias dėmesys buvo skirtas paralelinių dirbtuvių sesijoms, kuriose dalyviai išbandė įvairius mokymosi metodus bei ruošėsi paskutinės dienos pristatymams. Pagrindiniai metodai, su kuriais susipažino Projekto dalyviai:
- Foresight narratives: šis metodas padeda numatyti galimas ateities situacijas ir kurti strategijas joms pasiekti.
- Kamishibai: Japonų pasakojimo metodas naudojant iliustracijas, kuris skatina kūrybiškumą ir vizualinį mokymąsi.
- Learning experience and compassionate leadership through embodied learning methods: šis metodas skatina mokytis per asmeninę patirtį ir fizinį veiksmą, stiprina vadovavimo įgūdžius ir empatiją.
- M-Approach to organizing project events: šis metodas padeda efektyviai organizuoti renginius, taikant specifines planavimo ir valdymo strategijas.
- The Most Significant Change: metodas, skirtas vertinti projekto poveikį, identifikuojant svarbiausius pasikeitimus dalyvių gyvenimuose.
- Service learning: mokymosi būdas, kuris jungia teorines žinias su praktine veikla, naudinga bendruomenei.
Projekte dalyvavusi D. Lukšienė mokėsi „Learning service“ metodo, kuris jungia mokymąsi su praktine veikla, naudinga tiek dalyviams, tiek bendruomenei. Tai ne tik teorinis žinių įsisavinimas, bet ir jų pritaikymas realiame gyvenime, atliekant įvairias socialiai naudingas veiklas. Dalyvė tikisi, kad šio metodo pagalba padės mokiniams aktyviai įsitraukti į mokymosi procesą, skatins jų kūrybiškumą ir tarpusavio bendradarbiavimą. Mokiniai bus skatinami ne tik mokytis, bet ir pritaikyti savo žinias praktikoje dalyvaujant įvairiose socialinėse veiklose.
Projektas buvo itin naudingas, įgytos žinios ir patirtis padės praturtinti mokinių ugdymo procesą bei skatins neformalaus mokymosi metodų taikymą. Ateityje tokie projektai ir iniciatyvos turėtų būti plėtojami, siekiant toliau skatinti tarpkultūrinį bendravimą ir bendradarbiavimą. Naujos pažintys ir bendravimas tarp skirtingų kultūrų atveria duris bendradarbiavimui ateityje. Dovilė Lukšienė, kaip ir kiti projekto dalyviai, grįžo namo ne tik su naujomis žiniomis, bet ir su potencialiais partneriais būsimiems projektams.