„DAIKTAI, ATGIMĘ ANTRAM GYVENIMUI“.

 

Bazilionų mokykla – daugiafunkcis centras (dailės mokytoja Laima Perminienė) ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialas (vedėja Zita Rugaitienė ir bibliotekininkė Loreta Švirikienė) balandžio 30 dieną kvietė visus į Šiaulių rajono dailės ir technologijų mokinių darbų  parodą „DAIKTAI, ATGIMĘ ANTRAM GYVENIMUI“. Parodą atidarė Šiaulių Dainų muzikos mokyklos kanklininkė Dagnė  Norvilaitė (mokytoja Lora Andriuškienė) lamzdeliu grojo Simona Janušauskaitė (mokytojas Darius Daknys) Parodos tikslas – supažindinti moksleivius, kad vienas iš ekologinių problemų sprendimo būdų yra senų daiktų, medžiagų perdirbimas ir tikslinis panaudojimas.  Mokiniai buvo kviečiami pasitelkti savo fantaziją ir neskubėti išmesti nebenaudojamų daiktų ar medžiagų, o joms suteikti naują funkcinę prasmę. Parodoje galima pamatyti net iš devynių Šiaulių rajono mokyklų įvairių darbelių ir iš antrinių žaliavų: kartono dėžių, plastiko butelių, laikraščių ir kt.

Konkurso laureatai Ugnius Pocius ir Tonis Petrauskis, Meškuičių gimnazijos 6 klasės mokiniai iš seno baldo sukūrė „Mamos kėdę“,  Rosita Kanišauskaitė, Šakynos mokyklos šeštokė nebenaudojamus flomasterius panaudojo pieštukinės dekorui. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos septintokės Agnės Paulauskytės senas porcelianinis arbatinukas tapo odine dėžute. Devintokas Vilius Pocius iš Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro iš plastiko butelių sukūrė ne vieną šviestuvą. Visus stebino Egidijos Balsevičiūtės, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro dešimtokės vainikas, sukurtas iš popierinių  kiaušinių dėklų. Ramintos Kontautaitės, antros gimnazinės klasės mokinės iš Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos dekoruotas langas tapo jos pačios fotografijų demonstraciniu stendu. Kiti mokiniai buvo nominuoti už kūrybišką daiktų panaudojimą.

Parodos atidarymo metu žiūrovai galėjo smagiai žaisti žaidimus, sukurtus iš senų daiktų ir medžiagų: kiaušinių dėklų tenisą, smėlio tapybą iš neveikiančio laikrodžio, šokinėti ir atlikti užduotis iš nebenaudojamų veltinio ir audinių skiaučių.   

    Dalyvaudami parodoje „Daiktai, atgimę antram gyvenimui“, mokiniai turi galimybę ne tik gilinti žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse bet ir praktiškai pritaikyti jas savo gyvenime. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filiale paroda veiks iki gegužės 24 dienos.

Laima Perminienė

Nuotraukų autorė Livija Valiūtė

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien