Projektas ,,Aš jau ne vaikas“

Gruodžio mėnesį baigėsi trijose Šiaulių rajono Kuršėnų mieto mokyklose vykęs Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos  finansuojamas lytiškumo ugdymo projektas ,,Aš jau ne vaikas“. Tris mėnesius Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos, Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos ir Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro 7 ir 8 klasių mergaitės buvo įsitraukusios į veiklas, stiprinančias pasitikėjimą savimi, ugdančias jų savivertę bei savigarbą. Atsižvelgdamos į projekto dalyvių anonimiškai išsakytus lūkesčius, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos psichologės Kristina Bičkauskienė, Jurgina Simonavičienė, socialinė pedagogė Jolanta Petraitė vykdė dailės terapijos užsiėmimus, mokė mergaites konstruktyviai bendrauti, atpažinti emocijas, jausmus ir juos valdyti, ugdė mergaičių suvokimą apie emocinio ir fizinio saugumo svarbą.

Šiaulių rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos biuro specialistės Enrika Vaznienė, Indrė Rimeikienė ir Lina Murnikaitė atsakė į mergaitėms rūpimus klausimus apie bręstančiame organizme vykstančius pokyčius, lytinę sveikatą, higieną bei ankstyvų lytinių santykių pasekmes.

Projekto baigiamojo renginio metu dalyvės turėjo galimybę anketose išsakyti savo nuomonę apie vykusių užsiėmimų kokybę bei teikti siūlymus ateities projektams. Didžioji dalis mergaičių projekto veiklas įvertino gerai ir labai gerai, pageidavo ilgesnės trukmės užsiėmimų šia tema bei projekto tęstinumo. Tai patvirtino lytiškumo ugdymo temų aktualumą ir įgyvendinto projekto sėkmę.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Vilma Bagdonienė projekto dalyvėms įteikė dovanėles: parengtus lankstinukus ,,Ką turi žinoti mergaitė, prieš užmegzdama romantinius santykius“ bei higienos priemonių komplektus.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien