Projektas „Savanorystė – jėga“

Šiaulių rajono jaunuoliai kartu su metodininkėmis darbui su jaunimu Rūta Jonikaite-Kučinskiene ir Kamile Bronušaite aktyviai dalyvavo projekto „Savanorystė – jėga“ (toliau – Projektas) veiklose. Projektą įgyvendino Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba. Projekto tikslas – skatinti jaunus žmonės domėtis savanoryste ir įsitraukti į jos veiklas.

2022 m. birželio 30 d. ir rugsėjo 29 d. jaunimui  buvo organizuotos savanorystės išvykos, į Kurtuvėnų regioninio parko direkcijai priklausantį gyvąjį žirgo muziejų. Išvykoje dalyvavo jaunuoliai iš Šakynos mstl., Gruzdžių mstl., Verbūnų k. bei Kužių mstl. Išvykos metu Projekto dalyviai aktyviai įsitraukė į savanorystės veiklas: nuotaikingai nusiteikęs, ir tarpusavyje bendradarbiaudamas jaunimas atnaujino žirgyno aptvaro tvorą, ją perdažydamas ir pašalindamas akmenis. Sutvarkė ir paruošė uždarą žirgų maniežą jodinėjimams. Gyvasis žirgo muziejus pagerino jaunuolių emocinę savijautą suteikdamas galimybę kiekvienam jaunuoliui iš arti susipažinti su žirgais bei pajodinėti.

Didelis jaunuolių susidomėjimas savanoryste ir meilė gyvūnams taip pat paskatino juos pagelbėti „Binada Všį“ gaminant guolius beglobėms katėms. Tai leido jaunuoliams pasijausti naudingais visuomenei. Jaunuoliai, dalyvavę savanorystės veiklose įsivertino savo gebėjimus tapti savanoriais.

Projekto įgyvendinimo metu buvo suorganizuotas  nuotolinis susitikimas-paskaita su asociacijos „Laisvieji Piliečiai“ savanorių koordinatore Giedre Brazlauskaite. Susitikimo metu G. Brazlauskaitė diskutuodama su jaunuoliais apie savanorystę, jos galimybes Šiaulių apskrityje, praplėtė jaunuolių turimas žinias savanorystės tematika. Buvo kalbama apie savanorystės naudą bei ugdomas kompetencijas.

Už turiningai ir naudingai praleistas dienas bei neišdildomus įspūdžius dėkojame Kurtuvėnų regioninio parko direkcijai priklausančiam Gyvojo žirgo muziejui, asociacijos „Laisvieji Piliečiai“ savanorių koordinatorei Giedrei Brazlauskaitei už naudingas žinias apie savanorystę, „Binada Všį“ už bendradarbiavimą.

Projektas „Savanorystė – jėga“ finansuojamas Šiaulių rajono savivaldybė administracijos lėšomis. Prie Projekto finansavimo prisidėjo Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba. 

Rūta Jonikaitė-Kučinskienė,

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė darbui su jaunimu.