Mobilusis darbas su jaunimu

09.29

Rugsėjo 29 d. Šiaulių raj. mobilūs jaunuoliai iš Šakynos, Gruzdžių, Verbūnų ir Kužių kartu su mobiliomis darbuotojomis savanoriavo pagal projektą “Savanorystė – Jėga” Kurtuvėnų regioninio parko direkcijai priklausančiame Gyvojo žirgo muziejuje. Savanorystės metu jaunuoliai linksmai ir atsakingai tvarkė bei atnaujino žirgų maniežą. Buvo supažindinami su žirgais bei turėjo galimybė pajodinėti viduje esančiame manieže.

Projektas finansuojamas Šiaulių rajono savivaldybės lėšomis.

09.27.

Kol ruduo lepina šiltu oru, jaunimas neleidžia laiko namuose, o aktyviai su mobiliomis darbuotojomis leidžia laiką lauke. Jaunimas parodo savo lankstumą, taiklumą bei energingumą.

09.22

 Šiaulių raj. Švietimo pagalbos tarnybos 5 -asis gimtadienis.

09.21

Jeigu kas paklaustų ko reikia žmogui iki pilnos laimės, tai Verbūnų jaunimas atsakytų aktyviai leisti laiką lauke su kamuoliu. Kol gražus oras, jaunimas nori išnaudoti visą įmanomą laiką lauke. Susitikimo metu mes lenktyniaujame, varžomės krepšinio aikštelėje, kuris yra taikliausias, mušinėjames kamuoliu.Suprastėjus oro sąlygoms tenka keliauti į vidaus patalpas, tačiau žaidžiant viduje įvairiausius žaidimus, jaunimui aktyvumo netrūksta.

09.14

Jaunimas varžėsi tarpusavyje, kuris yra taikliausias šaudant iš lanko.

09.13

Atvykusios susitikti su jaunimu Gruzdžiuose mobilios darbuotojos buvo sutiktos jaunimo, kuris metė joms iššūkį krepšinio aikštelėje. Varžantis tarpusavyje susipažinome su jaunuoliais,  pasijuokėme bei gerai praleidome laiką.

06 – 30

Birželio 30 dieną Šiaulių raj. mobilūs jaunuoliai iš Šakynos, Gruzdžių ir Verbūnų kartu su mobiliomis darbuotojomis savanoriavo pagal projektą “Savanorystė – Jėga” Kurtuvėnų regioninio parko direkcijai priklausančiame Gyvojo žirgo muziejuje. Savanorystės metu jaunuoliai linksmai ir atsakingai tvarkė bei atnaujino žirgų maniežą. Buvo supažindinami su žirgais bei turėjo galimybė pajodinėti atsiveriant nepaprastam Kurtuvėnų regioninio parko panoramai.

Projektas finansuojamas Šiaulių rajono savivaldybės lėšomis.

06 – 20/24

Birželio 20 – 24 dienomis Šiaulių raj. jaunuoliai dalyvavo kasmetinėje Dengtilčio stovykloje. Jaunuoliai visas dienas laiką leido gamtoje, miegojo palapinėse, atlikinėjo misijas miškuose, kūrė laužą, dalyvavo sportinėse varžybose, susitiko su Šiauliu pasienio užkardos pareigūnais ir įgyvendino daugybę kitų, aktyvių veiklų.

Akimirkos iš “Dengtiltis’22” arba “Dengtilčio batų mišrainė”

06 – 16

Birželio trečiąją savaitę mobilios darbuotojos padėjo organizuoti užsiėmimus vaikų vasaros stovykloje Kuršėnuose. Būsimi jaunuoliai mokėsi šaudyti lankais, žaidė Vikingų ir kitus aktyvius žaidimus.

06 – 15

Birželio 15 dieną suorganizuotas nuotolinis susitikimas pagal Projektą „Savanorystė – jėga“ su „Laisvieji Piliečiai“ savanorių koordinatore Giedre Brazlauskaite. Susitikimo metu Giedrė pasakojo apie savanorystės galimybes Šiaulių apskrityje, padiskutavome kas yra savanosystė, kokia nauda ir kokias kompetencijas tai ugdo.

06 – 07

Birželio 7  dieną metodininkės darbui su jaunimu dalyvavo “Dizaino mąstysenos dirbtuvėse” su Šiaulių raj. savivaldybės įstaigų atstovais. Ačiū @Loreta Matolienė – TBK už suteikta galimybę.

06 – 01

Birželio 1-ąją Verbūnų jaunimas ir Šiaulių raj. savivaldybės Kultūros centro, Verbūnų filialo kultūros darbuotojos Ona ir Rasa subūrė vietinį jaunimą paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną!

Renginio metu vyko viktorina apie vaikus, Lietuvą ir Verbūnų kaimo istoriją, žymias vietas, duoną ir kitus Verbūnams reikšmingus įvykius. Vietinis jaunuolis Aidanas, atliko savo kūrybos dainas. Renginį vainikavo jaunuolių nuoširdūs palinkėjimai užrašyti ant drobės, kurią kartu spalvino ir įvairiais metodais dekoravo kartu su Mobiliomis darbuotojomis.

Verbūnų vaikams bei jaunimui linkime daug energijos ir kad veidus puoštų šypsena, o dienas lydėtų saulė.

Birželis

Birželio mėnuo jaunimo tarpe pasižymėjo veiklų gausa, gerų emocijų pliūpsniu. Šį mėnesį startavome nuo dienos praleidimo be tabako. Juk taip gera laiką leisti kitaip, kažką blogo pakeisti geru, kaip gerą mylėti save ir kitus. Mobilios darbuotojos kvietė dieną praleisti be tabako.

05 – 23

Gruzdžių jaunimas aktyviai bei strategiškai praleido laiką lauke žaisdamas „Vikingų“ žaidimą. Netrūko veiksmo ir gerų emocijų.

05 – 18

Popietė su Pakapės jaunimu. Pokalbiai apie Ukrainą, šalies situaciją ir šeimas gyvenančias Lietuvoje.

05 – 12

Šakynos jaunimas keliavo pagautas kūrybinio vėjo gūsio. Atnaujinti savo rūbus ir prikelti juos naujam gyvenimui pavyko net geriau nei tikėtasi  Ant rūbų piešėme tekstilės markeriais, Batikoje naudojome medvilnės dažus, skalbinių baliklį. Ačiū Šakynai už smagią popietę.

05 – 11

Verbūnų jaunimas mėgsta skaityti knygas, todėl šią dieną buvo surengtas kūrybinės knygų skirtukų dirbtuvės. Ačiū Verbūnų jaunimui, buvo įdomus kūrybinis procesas.

05 – 09

Gegužės 9 dieną Gruzdžių jaunimas dalyvavo Dviračių žygį.  DVIRAČIŲ ŽYGIS “Kelias į Europą” skirtas Europos dienai.  Jaunimas įveikė 11km be jokių kliūčių. Ačiū dalyviams.

AUKOK už UKRAINĄ

Pakapės ir Varputėnų jaunimo iniciatyva, kūrybinės dirbtuvės „Nusipink Ukrainą“.Jaunuoliai savo iniciatyva nupynė įvairių raštų apyrankes ir pagamino raktų pakabučius, taip pat kaklo papuošalą.

04 – 29
Ši savaitė – Bibliotekos savaitė. Verbūnuose “Tavo rankų lopšys spinduliuoja knyga” renginio metu vyko viktorina, kuri susidėjo iš klausimų, kryžiažodžio, mįslių bei prietarų.
O Gruzdžiuose vyko skirtukų gamyba.

04 – 19
Šie metai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje paskelbti ,,Jaunimo metais“, GEGUŽĖS 2 – 30 DIENOMIS ORGANIZUOJA SOCIALINĘ AKCIJĄ „ŽENK NERŪKĘS”. „ŽENK NERŪKĘS“ DALYVIAIS GALI BŪTI KIEKVIENAS! Kviečiame rinktis gyvenimą „be dūmų“ bei smagiai žingsniuoti, praleisti laiką su draugu, šeimos nariu ar augintiniu, renkant žingsnius ir neskaičiuojant minučių.

04 – 18
Atgimė gamta po žiemos, atgimė ir pats Jėzus, taip atgimsta gėris ir šiluma mūsų širdyse.
Gražios šventės ir skanių kiaušinių.

04 – 01
PABUSK KARTU SU GAMTA! Balandžio mėnesį jaunimas pradėjo nuo kalendorinių dienos iššūkių skirtų jiems dieną praleisti kitaip.

Mobilus jaunimas šią savaitę taip pat darė kūrybinius darbelius , kepė sumuštinius bei iš po žiemos prisiminė žaidimus su kamuoliu.

03 – 26
Jaunimas paminėjo Pasaulinę vandens dieną atlikdamas ištvermės užduotis panaudojant vandenį.

Visą balandžio mėnesį susitikimuose su jaunimu dominavo stalo žaidimas Monopolis. Jaunimas susikaupęs strategavo, vykdė pirkimus ir apgalvojo savo finansinius sprendimus.

03 – 11
Mobilus jaunimas sveikina Lietuvą su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

03 – 03
Užgavėnių proga jaunimas kepė vaflinius blynus.

02 – 21/25
Mobilios darbuotojos dalyvavo mokymuose apie aktyvius ir įtraukiančius pilietiškumo ugdymo metodus, dizaino mąstysena.
Jaunimas žaidė stalo žaidimus.

02 – 16
Mobilios darbuotojos bei jaunimas sveikina Lietuvą su gražia švente – Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

02 – 14
Nuotoliniuose susitikimuose su jaunimu paminėjimo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną žaisdami viktoriną ir gilindami žinias apie Lietuvą.
Taip pat nepamiršome ir Valentino dienos Jaunimas sužinojo daug įdomių faktų.

02 – 08/10
Pakapės jaunuoliai paminėjo Picos dieną patys išsikepdami picą.

02 – 02/03
Vasario mėnesį Verbūnų jaunimas užsiiminėjo karpiniais bei pildė oro balionus, parašydamas savo tikslus, norus, patikusias praeitų metų veiklas.

Vasario 3 dieną Šakynos jaunimas kepė pyragą skirtą Vasario 16 dienai bei žaidė stalo žaidimą – 5 sekundės.

01 – 25
Sausio 25 dieną Pakapės jaunuolius aplankė Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai su kinologų vokiečių aviganiu Arčiu. Jaunimas turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su pasieniečio darbo specifika, naudojamomis darbo priemonėmis bei uždavinėti jiems aktualius klausimus.
Jaunimas sako nuoširdų ačiū Pasienio užkardos Pareigūnams.

01 – 18/20
Sausio 18-20 dienomis kartu su jaunimu darėme minčių lietų, skirtą “21 patarimo” kol tau sueis 21-eri metai kūrimui. Žaidėme interviu metodo žaidimą siekdami vienas kitą geriau pažinti bei žaidėme stalo žaidimą “Alias” apie profesijas, tautybes ir personažus. Jaunimas smagiai praleido laiką.

01 – 13
Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena.
Šią dieną Lietuvos vyresnieji gyventojai, mūsų tėvai, seneliai prisimena su dideliu jauduliu.
Mes esame čia tam, kad išsaugotume jų prisiminimus, suprastume pasiaukojimo reikšmę, pagerbtume visus ėjusius į beginklę kovą, stovėjusius ir dainavusius Lietuvai ir jos Laisvei!

12 – 21/23
Antradienio popietę pasveikinome ir šiltų švenčių palinkėjome Gruzdžių A.Gruciaus bibliotekos darbuotojoms, Gruzdžių seniūnijos atstovybei, jaunimui, ir kartu padarėme gerąjį darbelį “Padovanok senjorui šypseną”.
Atvykome pas senjorus su Betliejaus Taikos Ugnelės skleidžiama Šventa Šviesa.
Veiklos organizuojamos pagal projektą ,, MOBILŪS išŠŪKIAI”. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.
Kalėdiniai sveikinimai ir gerieji darbeliai Verbūnų ir Šakynos vietovėse. Verbūnuose pasveikinti seneliai globos namuose, padovanotos natūralaus bičių vaško žvakutės, Kuršėnų vyniotinis, atvirukai. Pasveikintos bendruomenės ir jaunimas
Veiklos organizuojamos pagal projektą ,, MOBILŪS išŠŪKIAI”. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.
Sveikinam visus! Ir didelius ir mažus!
“Mobilūs išŠŪKIAI” nori pasidžiaugti už šių metų aktyvų dalyvavimą, už veiklas, sudalyvautus renginius ir jūsų šypsenas! Ačiū tariam visų jaunimo darbuotojų vardu!

12 – 7/9
Gruodžio 7 dieną jaunimas žaidė protmūšį Gruzdžiuose. Lavino loginį mąstymą, atmintį, komandinį darbą.
Vaputėnuose jaunimas pasveikino senelių globos namų gyventojus pačių jaunuolių pagamintomis natūralaus vaško žvakutėmis ir įteikė dovanėles vietos bendruomenės bibliotekininkėms už nuoširdų ir draugišką bendradarbiavimą. Jaunimas sako Ačiū
Veiklos organizuojamos pagal projektą ,, MOBILŪS išŠŪKIAI”. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

12 – 1/2
Gruodį pasitikome su Verbūnų jaunimu. Susitikimą praleidome lauke džiaugdamiesi žiemos šaltuku ir sniegu. Buvo nominuotos geriausios Verbūnų jaunuolės. Siekiant padaryti jaunimui švenčių laukimą paslaptingesni, sukūrėme advento kalendorių jaunimui. Advento kalendorius skirtas jaunimui, kuris leido žaismingiau pažymėti kiekvieną advento dieną belaukiant Kalėdų.

11 – 25
Lapkričio mėnesį su jaunimu užbaigėme turiningai ir linksmai. Pakapėje paminėjome televizijos dieną. Jaunimas vedė 20-ties sekundžių žinias, per kurias pristatinėjo įdomius faktus apie žmogų.
Varputėnuose jaunimas paminėjo nieko nepirkimo dieną, dekoruodamas daugkartinius maišelius.
Taip pat buvo nominuoti geriausi Pakapės ir Varputėnų jaunuoliai.
Veiklos organizuojamos pagal projektą ,,MOBILŪS išŠŪKIAI”. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

11 – 17/ 18
Lapkričio trečią savaitę kartu su Verbūnų ir Šakynos jaunimu kalbėjome apie tamsųjį paros metą, ir jame kylančius pavojus, kaip yra svarbu būti matomu. Siekdami būti matomi tamsiu paros metu, kartu su jaunimu gaminome atšvaitus. Jaunimas savo pagamintus atšvaitus dekoravo ant lauko aprangos. Taip tapo matomi tamsiu paros metu. BŪK MATOMAS IR TU!!!

11 – 11
Lapkričio 11 d. paminėjome Gerumo ir Pašto dienas su Varputėnų jaunimu. Jaunimas rašė sau laiškus, kuriuose save gyrė, drąsino, parodė meilę sau. Nes tik save mylėdamas jaunimas, galės meilę dovanoti ir kitiems. Mylėkime save ir kitus.

11 – 10
Lapkričio 10 d. Pakapėje vykdėme prevencinę veiklą – kova su narkomanija. Jaunimą supažindinome su narkotinėmis medžiagomis, jų sukeliama priklausomybe. Žiūrėjome animacinio pobūdžio filmuką apie tai, kaip palaipsniui priprantama prie narkotinių medžiagų, kokį poveikį padaro, koks tamsus, beprasmis tampa gyvenimas vartojant narkotines medžiagas. Taip pat kalbėjome ir žiūrėjome 24 įdomius faktus apie šių dienų problemą – elektronines cigaretes.
Veiklos organizuojamos pagal projektą ,,MOBILŪS išŠŪKIAI”. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

11 – 03/04
Pyragų diena yra svarbi visame pasaulyje, kaip dalinimosi, aukojimo vargstantiems, silpniesiems akcija. Lapkričio 6 dieną tradiciškai paminėjome Pyragų dieną, kartu su Verbūnų ir Šakynos jaunimu. Žaisdami įvairiausius žaidimus, jaunimas sužinojo daug naujų ir įdomių faktų apie pyragų dieną ir pačius pyragus (Pvz.: Ką reiškė viduramžiais žodis „pyragas“?; Kiek kasmet maisto prekių parduotuvėse parduodama obuolių pyragų vienetų?; Koks pyragas tiktų pagal asmenybės tipą: jei esate realistiškas ir kitus žmones atjaučiantis asmuo?.) Pasidalinome laiko patikrintais pyragų receptais.

10 – 27/28
Tamsųjį paros metą, artėjantį helovyną paminėjome kartu su Pakapės ir Varputėnų jaunimu. Su Pakapės jaunuoliais susikūrę jaukią atmosferą žaidėme stalo žaidimus. Varputėnuose su merginomis jaukiai susisukusios pleduose žiūrėjome siaubo filmą “Bitininkas”.

10 – 26
Gruzdžiuose susitikimo metu žaidėme stalo žaidimą 5 Minutės. Atmosfera buvo puiki, jaunuolės kad ir skirtingo amžiaus, bet puikiai sutarė tarpusavyje. Su vyresnėmis paauglėmis kalbėjome joms dominančia tema – KUR STOTI?.

10 – 20/21
Vyko nuotoliniai susitikimai su Verbūnų ir Šakynos jaunimu. Kartu su jaunimu žaidėme įvairiausius žaidimus (šarados, skribble, kahoot ir kt.). Žaidimų metu jaunuoliai ugdė greitąjį, loginį mąstymą, atmintį. Susitikimų metu šnekučiavomės su jaunuoliais apie fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, pateikėme įvairiausių situacijų, kur jie turėjo pasirinkti vieną iš dviejų variantų. Netrūko daug gerų emocijų.

10 – 14
Jaunuolių savarankiškumas – tai gebėjimas, prisitaikyti, pasirūpinti pačiam savimi šiandieniniame sudėtingame, besikeičiančiame pasaulyje. Be savarankiškumo – daug dalykų ima priklausyti nuo kitų, o ne nuo savęs paties, mažėja tikimybė būti tuo, kuo nori būti, mažėja galimybė augti kaip asmenybei. Šią dieną Varputėnų jaunimas ugdėsi kasdieninio gyvenimo įgūdžius gamindamas maistą. Maisto gaminimo metu šnekučiavomės jaunimą dominančiomis temomis.

10 – 13
Stichinė nelaimė – gamtiniai įvykiai ( pvz., degantys miškai, potvyniai, ugnikalnių įsiveržimai, žemės drebėjimai), kurie pakenkia žmonių veiklai, gyvenimo būdui ir net emociniai būsenai. Šią dieną kartu su Pakapės jaunimu kalbėjome apie stichines nelaimes, bei žiūrėjome filmą „Tramdantys ugnį“, kuris atspindėjo stichinę nelaimę.

10- 07
Šakynoje su jaunimu žiūrėjome filmą – „Pabėgimo kambarys”. Jaunimui buvo akcentuojama kaip svarbu yra pasitikėti vienas kitu, veikti vieningai. Atsisveikinimui iš rankų sukūrėme vienybės ratą.

10 – 06
Už lango esantis gražus rudeniškas oras, saulės šiluma, bei rudeninių medžių grožis neleido būti su Verbūnų jaunimu uždaroje patalpoje, todėl visą susitikimą praleidome lauke ir pasidžiaugėme nuostabiu oru. Džiaugdamiesi nuostabiu oru, rinkome gražiausius rudeninius lapus ir pasikalbėjome apie meilę , pagalbą vyresnio amžiaus seneliams.

10 – 05
Gilvyčiuose kartu su jaunimu buvo pabaigtas piešti piešinys „Knyga su vasara“. Paveikslas pakabintas Gilvyčių bibliotekoje. Jaunimas kartu su visa bendruomene galės grožėtis paveikslu.

09 – 30
Rugsėjį užbaigėme su Varputėnų merginomis pasveikindamos ir kartu atsisveikindamos su bibliotekos darbuotoja Vida Bernotiene. Jaunimas padėkojo bibliotekininkei už ilgametį atsidavimą ir nuoširdų darbą Varputėnų bendruomenėje. Tarė didelį ir nuoširdų AČIŪ.

09 – 23
Rugsėjo 23-ąją dieną minima Lietuvos žydų genocido diena. Masinis žydų genocidas, vykdytas Antrojo pasaulinio karo metais Adolfo Hitlerio vadovaujamų nacių bei jų kolaborantų. Siekiant paminėti žydų genocido dieną, susitikimo metu su Šakynos jaunimu tvyrojo ramybė ir susikaupimas. Su didžiuliu susidomėjimu jaunimas žiūrėjo video apie žydų genocidą, bei iš akmenėlių sudėliojo Dovydo žvaigždę. Dovydo žvaigždė – Izraelio karaliaus Dovydo ir žydų simbolis. Simbolizuoja žydų tautą.

09 – 22
Rudens lygiadienis kai diena ir naktis susilygina – Baltų vienybės šventė. Siekiant paminėti Baltų dieną, rugsėjo 21d. vyko susitikimas su Verbūnų jaunimu, kurio metu buvo kalbama apie Baltų simbolika, jų reikšmę. Supažindinus jaunimą su Baltų simbolių reikšme, sudarėme sąlygas nusipiešti labiausiai patikusį simbolį ant akmenuko.

09 – 08
Rugsėjo pirmąsias dvi savaites vyko susitikimai su vietovių jaunimu, kurių metu žaidėme susipažinimo bei vienas kito geriau pažinimo žaidimus. Susitikimų metu aptarėme planuojamas veiklas, įsiklausėme į jaunimo lūkesčius, taip pat neužmiršome aktyviai pajudėti.

 

09-03
Rugsėjo 3-ią dieną Jaunimas minėjo Jaunimo Dieną2021 m. – “Jaunimo vakaras 2021” Kuršėnuose!
08-26
Rušpjūčio 26-ąją Šiaulių raj. jaunuoliai iš Šakynos, Verbūnų, Varputėnų ir Gruzdžių žygiavo po Kurtuvėnų regioninį parką. Jaunuoliai kelyje turėjo atlikti užduotis, o pasiekę galutinį tašką skanavo pietumis, gėrė kavą ir klausėsi apie Kurtuvėnų istoriją. Visi puikiai praleidome laiką. Nesutrugdė mums lietutis, nei nedidis vėjo gūsis. Ėjom, ėjom – nužygiavom, koja kojon mes keliavom! Ačiū Šiaulių pasienio tarnybos komandai už puikią kompaniją, jaunimui už juoką ir skanduotes, Kurtuvėnų informacijos centrui už edukacija/ekskursija!
08-24
Rugpjūčio 24-ąją įvyko tinklinio turnyras, kuriame rungėsi 6 Šiaulių rajono jaunuolių komandos. Jaunuoliai žaidė dviejų minusų sistema, tad iškritusi komanda dar turėjo galimybę sužaisti su laimėtojais. Pirmą vietą laimėjo komanda pavadinimu “911”. Laimėtojų komandos gavo saldžius ir gaivius prizus.
08-23/24
Rugpjūčio 23 d. ir 24 d. jaunimėlis ir mobilūs jaunimo darbuotojai įveikė žygį baidarėmis po 10 km atstumą nuo Akmenaičių iki Kuršėnų pėsčiųjų tilto Ventos upe. Buvo smagu, aktyvu ir naudinga ne tik kūnui, bet upės vėsa palietė ir sielą. Veiklos organizuojamos pagal projektą „MOBILŪS išŠŪKIAI“ Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.
08- 10/12
„Petankės“ žaidimas Gruzdžiuose bei linksmas pasibuvimas Verbūnų vietovėje. Jaunuoliai išmoko žaisti „petankę“, prisiminė vikingų žaidimą, susipažino su indiškos kultūros „henna“ dažų technika bei skaniai pasmaližiavo lauže keptais bananais su šokoladu.
08-03
Rugpjūčio 3-ąją dieną kaimiškų bendruomenių sąskrydis Sauginiuose. Renginio dalyviai nuo mažiausio iki vyriausio norėjo išbandyti lankų šaudymo meną, Vikingų žaidimą. Gaiviais ir saldžiais prizais apdovanoti laimėtojai. Bendruomenės vaišino gardžiais pietumis, lepino koncertais ir kitomis bendruomenių veiklomis. Ačiū savanorėms, skautėms Beatričei, Simonai ir Vilijai už pagalbą renginio metu.
07-27
Liepos 27-ąją jaunuolių laukė įdomios estafetės ne tik kūnui bet ir protui. Smagi popietė su Gilvyčių bibliotekos bendruomenė. “Vasara su knyga” Jaunuoliai atliko įvairias estafetes, įminėjo mįsles, sprendė kryžiažodžius, bandė prisiminti žinomus Lietuvos autorius, sportavo ir tapė drobę, kurią pabaigę kabinsime bibliotekos erdvėje

7- 13/15

Šiltos savaitės dienos – kaitrios vasaros ir gerai praleisto laiko pavyzdys.
Skanus troškinys su Verbūnų paslaugiais jaunuoliais, skanūs glotnučiai su Varputėnų merginomis ir komandiški žaidimai bei atgaivinančios maudynės Gilvyčiuose
Veiklos organizuojamos pagal projektą „MOBILŪS išŠŪKIAI“
Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

07-14
Liepos 14-ąją kartu su Verbūnų jaunuoliais gaminome sriubą ant laužo, ją skanavome. Jaunuoliai tikri savanoriai ir puikūs kulinarai! Produktyvus darbai, kai nuoširdi kompanija.:)
07-09

Antroji stovyklos ,,Tavo vasaros iššūkis“ diena. Svečiuose žiemgalė Lina Vaitekūnienė. Susipažinome su gydomųjų, apsaugančių žolelių ir arbatolių savybėmis, gaminome lietuviškas „sapnų gaudykles“, smilkalus, arbatą. Skanavome žiemgalių autentiškų troškinių/košę. Smagiai leidome laiką prie vandens

Veiklos organizuojamos pagal projektą „MOBILŪS IŠŠŪKIAI“

Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

07-07

Stovyklos „Tavo vasaros iššūkis“ pirmoji diena.

Šiandien jaunuoliams buvo organizuojamos Šiaulių pasienio užkarda veiklos, supažindinimas su naudojamomis priemonėmis, darbo specifika, vėliau pareigūnai dalyvius vaišino kareiviška koše. Vakare projekto dalyvių laukia veiklos su lektoriumi, strateginis žaidimas, kūrybinės dirbtuvės. Ši diena bus užbaigiama prie vakaro laužo.

Veiklos organizuojamos pagal projektą „MOBILŪS IŠŠŪKIAI“

Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

07-02

Su Varputėnų jaunimu filmavome 9-ąjį, rubrikos ,,21 patarimas, iki kol tau sueina 21-eri metai“, patarimą. Visi kartu mąstėme, šnekučiavomės ir bendravome.

06-30

Su Šakynos jaunuoliais filmavome rubrikos ,,21 patarimas, iki kol tau sueina 21-eri metai” 8-ąjį patarimą. Visi aktyviai įsitraukė į mąstymą. Nufilmavę visi kartu bendravome.

06-25

Vyko Žarėnų kaimelio šventė, kurioje dalyvavome ir mes su jaunimu. Šventę aplankė ir pasieniečiai su vokiečių aviganiu Arčiu, ir žaidėme tinklinį, ir šaudėme iš lankų. Galiausiai, įvyko koncertas.

06-24

Su Verbūnų bendruomenės jaunuoliais vykdėme sveikos gyvensenos puoselėjimą: darėme sveikuoliškus kokteilius, kuriuos vėliau skanavome. Galiausiai, visi prie kokteilių šnekučiavomės.

06-21

Su jaunimu filmavome rubrikos ,,21 patarimas iki kol tau sueina 21-eri metai“ 7-ąjį patarimą. Susirinkę jaunuoliai galvojo patarimą bei kaip kuo įdomiau jį reikia pateikti.

06-17

Šakynos jaunimas mokėsi indiškai gerti sultis, techniškai šaudyti lankais ir profesionaliai mušinėti kaladėles žaidime „Vikingai“. Jaunuoliai sužinojo dalį istorijos, apie anglų lankininkus, šiauriečius.

06-09

Susipažinimas su Pakapės jaunimu. Antras susitikimas. Susirinko jaunuolės, spalvino mandalas, paveikslėlius.

06-02

Akcija „DAROM“! Gilvyčiuose („projektas projekte“). Geras oras, skani ir užsitarnauta vakarienė bei puikus laikas kartu!

04-19

Penktadienį Šiaulių pasienio užkarda pakvietė mobilius jaunimo darbuotojus ir Šiaulių raj. Simona Dambrauskienė Jrk į šiltą pasisedėjimą prie kavos puodelio. Susitikimo metu aptarėme bendradarbiavimo galimybes, pagrindines gaires, veiklos kryptis. Nuspręsta kartu rašyti projektą ir Šiaulių r. ŠPT Metodininkams darbui su jaunimu prisidėti kaip parneriams.

04-15

Susitikimas su Šakynos jaunimu. Minėta kultūros diena. Susipažinimo žaidimai, smagūs žaidimai lauke.

04-14

Verbūnų jaunimas aktyviai laido laiką lauke ir skanavo tortu. Darbuotojai atsivežę maisto produktų užkandžiavo su jaunuoliais, gėrė arbatą, diskutavo apie galimus „projektus“ bendruomenei. Jaunuoliai susidomėjo gamtos tvarkymo akcija, basų pėdų tako idėja, jaunimo kampelio idėja.

04-13

Ciki caku, ciku caku, hey hey hey…

Susitikom, susibėgom jau gyvai!

Mobilūs iššūkiai grįžo!

Gilvyčių jaunimas kaip visada – aktyviai. Mobilūs darbuotojai žaidė krepšinį, tinklinį ir kitas aktyvias veiklas. 

04-05

Šiaulių raj. jaunimas sveikina visus gyventojus su šia gražia švente – šv. Velykomis!

Susitikimas su jaunimu Zoom‘e. Pirmasis pokalbis apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną. Jaunuoliai paruošė vieni kitiems klausimyną apie sportą. Taip pat parengė informacijos apie narkotines medžiagas ir jų prevenciją.  

03-29

Šiaulių rajone startuoja projektas „Mobilūs išŠŪKIAI“, kurį finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

03-21

Skirtingų kojinių diena! Kovo 21 d. minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Apsiaukit skirtingas kojines ir palaikykime šią dieną tokiu gražiu gestu. Nenurašau, o palaikau.

Pav. Profesinis orientavimasis su praktikante Laura Navickaite.

Su jaunuoliais buvo pasidalinta veiklos planu. Suteikta galimybė ne tik sužinoti apie Kuršėnų politechnikos mokyklos studijų ir profesijų galimybę, bet ir pažinti Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos savanorę Laurą Navickaitę.

Kovo 10 d Seržas pristatė lietuviško paso galimybes, pasakojo istorijas apie savo keliones po Pietų Ameriką.

Kovo 16 d. jaunuoliai gavo įrašytą „LIVE“ vaizdinę medžiagą kaip pasigaminti „Dievo akį“ – indėniška tradicija, ritualą – tapusį namų interjero talismaną.

Kovo 18 d. virtualus turas po Vilniaus pilių kompleksus. Istorijos ir paslaptys. https://turai.limis.lt/pilys-lt/

Kovo 25 d. Susitikimas su skaute, žurnalistikos sritį studijuojančia studente Guste.

02-15

Ypatinga deina!

Atsibuoda žeima? Norat, kad sneigs ištirptų ir būtų galima išeiti į lauką pasivaikščioti nesušlapus punčekų? Norat pavasare ir gražaus uora? Išvarykem žeimą iš keimą!

Iššūkis! Užgavėnės!

Visiška kūryba. Persirenkit, pagaminkit kuo juokingesnę kaukę ar juokingą kostiumą, išsipaišykit veidą, susivelkit plaukus, apsirėdykit kaip velniai, raganos, giltinės, asilai, ožiai ar kaip tik norisi. UŽGAVĖNIŲ KAUKĖS, KOKIOS BAISIOS BEBŪDAVO, VISAD ŠYPSOSI!  iškepkit blynų, spurgų ar išsivirkit šaltienos, pasigaminkit sočius pietus. KARTOJU, jūsų iššūkis – visiška kūryba. Priimsim visus iššūkio variantus.

02-11

MEILĖS DIENA. 

Meilė labai plati sąvoka. Mes įpratę Valentino dieną švęsti su draugu ar drauge, paminėdami meilės dieną prie filmo, šiltos arbatos, širdelių užklijuotų draugui ant žando, ar dar kitais įvairiausiais būdais. Susitelkiame kaip padaryti laimingą kitą, rūpinames, suteikiame mylimiems įpatingo dėmėsio, bet ar pagalvojame apie save? Prisijungę jaunuoliai kalbėjo apie pačia gražiausią meilės būdą. Meilę sau!

Sausio mėnesį išbandėme ir pramoginių dalykų. Vienas jų – Karaokė vakaras, kuriam pasiryžo dainuoti visi susirinkę vaikai. O kai kurie net kelias dainas. Taip pat išmėginome online žaidimų. Vienas jų – „Codenames”, kurio išbandyti susirinko 10 žaidėjų. 

Sausio 20 d. Ieva pasidalino paskaita apie čakras, jų reikšmę žmonių gyvenime. Gausiai susirinko merginos, kurioms ši tema buvo ypač įdomi ir tos kelios valandos neprailgo:

Sausio 13-ą dieną pas mus vyko podcast – susitikimas ir pašnekesys su svečiu – Sausio 13-os savanoriu kūrėju ir gynėju – Romu Eitkevičiumi, kuris savanoriavo prieš 30 metų, savanoriauja ir dabar. Na, o kaip jam sekėsi, kokie išliko prisiminimai,kokius klausimus uždavinėjo vaikai –  pilną video galima pažiūrėti čia:

https://www.facebook.com/mobilusisdarbassiauliur/videos/1728519253988131

Sausio mėnuo pasižymėjo įdomiais iššūkiais, individuliais susitikimais bei keturiais didesniais susitikimais. Sausio 6 d. Seržas pasidalino paskaitėle apie tris nežinomus karalius – kas jie buvo, ką reiškia raidės ant durų, iš kur jie keliavo… o kur  – jau kaip ir visi žinojo.

Mobilūs darbuotojai ir jaunimas nuotoliniuose susitikimuose

Nuo 2020 m. spalio mėnesio dėl COVID-19 grėsmės,  mobilios veiklos persikėlė į nuotolinius susitikimus. Nors dauguma mūsų planų, projektų, veiklų iš esmės pasikeitė, tačiau džiugu, kad į mobilius mūsų susitikimus jungiatės. Kiekvieną mėnesį jums pateiksime mūsų veiklų, susitikimų planą ir kviesime prisijungti ne tik individualiems susitikimams, bet ir komandiniams žaidimams, pašnekesiams, karaokės vakarams ir įvairiems projektams. Todėl sakome IKI!

 

 

Nuo 2020 m. spalio mėn. dėl COVID-19 grėsmės, mobilūs jaunimo darbuotojai dirba nuotolinu būdu.

Nuo 2021 sausio mėn. ketvirtadieniais dirbama Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyboje,

V.Dambrausko 17, Kuršėnai.

Savaitės diena

Darbo vieta

Darbo laikas

Pirmadienis 

Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba, V. Dambrausko 17, Kuršėnai

9.00–16:45 val.

Antradienis 

Gruzdžiai (Šiaulių g.3); Gilvyčiai (Mokyklos g. 1);

14.30–18.30 val.

Trečiadienis 

Žarėnai (Draugystės g. 32);

Gilvyčiai (Mokyklos g. 1);

13.30–18.30 val.

Ketvirtadienis

Šakyna (Šiaulių g. 24);

Varputėnai (Pagrindinė g. 4);

10:00–18.30 val.

Penktadienis

Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba, V. Dambrausko 17, Kuršėnai

9.00–12 val.

Plačiau apie jaunimo darbuotojų vykdomas veiklas galima rasti Facebook paskyroje „Mobilus darbas su jaunimu Šiaulių rajone“.

 

2018-12-22

Šventiniai vakarėliai

Šventinis vakaras Varputėnuose. Jaunimas padarė foto sieną, pasiruošėme stalą, dėkojame Evelinos mamytei už sumuštinius ir smagiai leidome laiką. Klausėmės kalėdinių dainų, diskutavome, vertinome projektą ir įsivertinome save. Žaidėme stalo žaidimus, šaradas. Padėkojome Varputėnų bibliotekininkei Vidai už pagalbą, supratingumą ir palaikymą. Žarėnuose jaunimas pasitiko mus su mandarinais ir šypsenomis. Jaukiai praleidome laiką, pasidžiaugėme vieni kitais, diskutavome, vertinome projektą ir įsivertinome save. Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su Žarėnų bendruomene, į tokias vietas, kur esame laukiami visada smagu grįžti. Gilvyčiuose su jaunuoliai daug diskutavome, vertinome projektą įsivertinome ir save. Jaunuoliai buvo puikiai nusiteikę, smagiai leidome laiką.

2018-12-17

Edukacinė išvyka į „Išmaniąją mokyklą“

2018-12-14

Mobilus darbas su jaunimu Šiaulių rajone įvertintas

Mobilusis darbas su jaunimu Šiaulių rajone buvo įvertintas konferencijoje „Nėr ką veikt“. Organizacija buvo apdovanota ir už projektų „Saldus verslumas“ ir „Visai geras projektas“ įgyvendinimą.

2018-12-13

Kūrybinės dirbtuvėlės jaunimui

Artėjant šventėms norisi puošti ne tik eglutę, bet ir namus. Šiandien Varputėnuose gaminome kalėdines dekoracijas, rezultatas pranoko lūkesčius, nors visos esam savamokslės. Džiaugiamės, kad šiandienos rankų darbo dekoracijos papuoš jaunimo ir jų artimųjų namus.

2018-12-10

Mokymai jaunuoliams

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje, gruodžio 7-8 dienomis, vyko MS mokymai „Story dienos”. Mokymų dalyviai dirbo keturiose darbo grupėse, vieną iš jų apie projektų rašymą vedė Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė darbui su jaunimu Dovilė Navickaitė. Tikimės, kad dalyviai pasisėmė žinių apie projektų rengimą ir ateinančiais metais pamatysime dar daugiau šaunių jaunuolių iniciatyvų.

2018-12-06

Edukacinė išvyka į Pabėgimo kambarius

Edukacinė išvyka į Pabėgimo kambarius su Gilvyčių ir Varputėnų jaunuoliais. Nors kambariuose lengva nebuvo, teko rimtai pasukti galvas, tačiau jaunimas sugebėjo dirbti komandose ir įveikė užduotis.

2018-12-03

Edukacinė išvyka į Rūtos šokolado muziejų

Edukacinė išvyka į Rūtos šokolado muziejų. Žarėnų ir Šakynos jaunimas keliavo susipažinti su šokolado istorija ir pasimokyti gaminti saldainius. Išvyka organizuota iš projekto Jaunimo dūzgės lėšų

2018-11-28

Projekto „Gali sportuoti? Įrodyk!” Sportiniai užsiėmimai Gilvyčiuose

Vakar Gilvyčiuose pasportavome, sušilome labai greitai. Dėkojame visiems dalyviams, Jūs buvot šaunūs, daugelis tikrai galite rimtai pagalvoti apie sportininko karjerą.  

2018-11-15

Minėta Tolerancijos savaitė

Lapkričio 16-ąją minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais siūloma Tarptautinę Tolerancijos dieną paminėti su TOLERANCIJOS RAKTU. Todėl su Žarėnu jaunimu buvo kalbėta apie nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje ir kt. Jaunuoliai kartu su darbuotojais gamino tolerancijos simbolius raktus, širdis ir kt.

2018-11-09

Metodininkės darbui su jaunimu dalyvavo mokomajame vizite apie mobilųjį darba su jaunimu Telšiuose

2018-11-02

Edukacinė išvyka į SPLIUS nuotykių parką

Saulėtą spalio 31 d. su Varputėnų ir Gilvyčių jaunimu linksmai leidome laiką SPLIUS nuotykių parke. Jaunuoliai tikri bebaimiai drąsiai perėjo net sudėtingiausius ruožus, po linksmybių parke sočiai papietavome ir laimingi grįžome namo.

2018-10-31

Helovino vakarėlis

2018 spalio 30 d. Gilvyčiuose šventėme Halloween 2018. “Pasigražinę” šokome, formavome komandą Zombių žaidimo pagalba”, žaidėme įvairius žaidimus ir tiesiog smagiai leidome laiką. Pabaigoje buvo išdalintos nominacijos vakarėlio dalyviams.

2018-10-30

Edukacinė išvyka į Batutų parką

2018 m. spalio 29 d. su Žarėnų ir Šakynos jaunimu vykome į Batutų parką.

2018-10-29

Artėjant Vėlinėms skubame sutvarkyti artimųjų kapelius, uždegti žvakeles. Deja ne visų kapeliai yra tvarkomi, ant daugelio apleistų kapų seniai degė žvakės, todėl su jaunimu vykdėme akcija “Uždek žvakelę”, kurios metu aplankėme apleistus kapelius, uždegėme žvakes

2018-10-25

Fotografijos užsiėmimai jaunuoliams

Fotografija – tai gebėjimas sustabdyti akimirką, įamžinti ją tokią kokia tuo metu yra, būtent ši akimirka išlieka ir ji niekada nepasikartos. Fotografuodami galime parodyti visiems pasaulį, taip kaip matome jį mes patys. Fotografija užsikrėtė ir jaunimas, tiek puikių idėjų gimsta šių linksmų jaunuolių galvose

 

2018-10-25

Maisto gaminimo užsiėmimas Žarėnuose

Maistas sujungia, o jo gaminimas dar labiau suvienija, drauge valgydami ne tik malšiname alkį, bet ir geriau susipažįstame, dalijamės savo istorijomis, patirtimis. Labai džiugu, kad jaunuoliai noriai įsitraukia į maisto gamybą.

2018-09-06

Prasideda projektas „Jaunimo dūzgės“

Pirmieji susitikimai:
rugsėjo 11 d. 16 val. – Gilvyčiuose;
rugsėjo 12 d. 16 val. – Žarėnuose;
rugsėjo 13 d. 16 val. – Varputėnuose. 

2018-08-11

Jaunimo diena paminėta su trenksmu

Šiaulių švietimo pagalbos tarnybos komanda prisijungė prie Jaunimo dienos organizavimo.  Šventėje dalyvavo 20 jaunuolių iš Šakynos ir Gruzdžių, buvo organizuotos 5 veiklos: smiginis, „Big Jenga“, kriketas, stalo žaidimai, treniruotė su „Kangoo Jums“ batais.