Mobilusis darbas su jaunimu

07-09

Antroji stovyklos ,,Tavo vasaros iššūkis“ diena. Svečiuose žiemgalė Lina Vaitekūnienė. Susipažinome su gydomųjų, apsaugančių žolelių ir arbatolių savybėmis, gaminome lietuviškas „sapnų gaudykles“, smilkalus, arbatą. Skanavome žiemgalių autentiškų troškinių/košę. Smagiai leidome laiką prie vandens

Veiklos organizuojamos pagal projektą „MOBILŪS IŠŠŪKIAI“

Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

07-07

Stovyklos „Tavo vasaros iššūkis“ pirmoji diena.

Šiandien jaunuoliams buvo organizuojamos Šiaulių pasienio užkarda veiklos, supažindinimas su naudojamomis priemonėmis, darbo specifika, vėliau pareigūnai dalyvius vaišino kareiviška koše. Vakare projekto dalyvių laukia veiklos su lektoriumi, strateginis žaidimas, kūrybinės dirbtuvės. Ši diena bus užbaigiama prie vakaro laužo.

Veiklos organizuojamos pagal projektą „MOBILŪS IŠŠŪKIAI“

Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

07-02

Su Varputėnų jaunimu filmavome 9-ąjį, rubrikos ,,21 patarimas, iki kol tau sueina 21-eri metai“, patarimą. Visi kartu mąstėme, šnekučiavomės ir bendravome.

06-30

Su Šakynos jaunuoliais filmavome rubrikos ,,21 patarimas, iki kol tau sueina 21-eri metai” 8-ąjį patarimą. Visi aktyviai įsitraukė į mąstymą. Nufilmavę visi kartu bendravome.

06-25

Vyko Žarėnų kaimelio šventė, kurioje dalyvavome ir mes su jaunimu. Šventę aplankė ir pasieniečiai su vokiečių aviganiu Arčiu, ir žaidėme tinklinį, ir šaudėme iš lankų. Galiausiai, įvyko koncertas.

06-24

Su Verbūnų bendruomenės jaunuoliais vykdėme sveikos gyvensenos puoselėjimą: darėme sveikuoliškus kokteilius, kuriuos vėliau skanavome. Galiausiai, visi prie kokteilių šnekučiavomės.

06-21

Su jaunimu filmavome rubrikos ,,21 patarimas iki kol tau sueina 21-eri metai“ 7-ąjį patarimą. Susirinkę jaunuoliai galvojo patarimą bei kaip kuo įdomiau jį reikia pateikti.

06-17

Šakynos jaunimas mokėsi indiškai gerti sultis, techniškai šaudyti lankais ir profesionaliai mušinėti kaladėles žaidime „Vikingai“. Jaunuoliai sužinojo dalį istorijos, apie anglų lankininkus, šiauriečius.

06-09

Susipažinimas su Pakapės jaunimu. Antras susitikimas. Susirinko jaunuolės, spalvino mandalas, paveikslėlius.

06-02

Akcija „DAROM“! Gilvyčiuose („projektas projekte“). Geras oras, skani ir užsitarnauta vakarienė bei puikus laikas kartu!

04-19

Penktadienį Šiaulių pasienio užkarda pakvietė mobilius jaunimo darbuotojus ir Šiaulių raj. Simona Dambrauskienė Jrk į šiltą pasisedėjimą prie kavos puodelio. Susitikimo metu aptarėme bendradarbiavimo galimybes, pagrindines gaires, veiklos kryptis. Nuspręsta kartu rašyti projektą ir Šiaulių r. ŠPT Metodininkams darbui su jaunimu prisidėti kaip parneriams.

04-15

Susitikimas su Šakynos jaunimu. Minėta kultūros diena. Susipažinimo žaidimai, smagūs žaidimai lauke.

04-14

Verbūnų jaunimas aktyviai laido laiką lauke ir skanavo tortu. Darbuotojai atsivežę maisto produktų užkandžiavo su jaunuoliais, gėrė arbatą, diskutavo apie galimus „projektus“ bendruomenei. Jaunuoliai susidomėjo gamtos tvarkymo akcija, basų pėdų tako idėja, jaunimo kampelio idėja.

04-13

Ciki caku, ciku caku, hey hey hey…

Susitikom, susibėgom jau gyvai!

Mobilūs iššūkiai grįžo!

Gilvyčių jaunimas kaip visada – aktyviai. Mobilūs darbuotojai žaidė krepšinį, tinklinį ir kitas aktyvias veiklas. 

04-05

Šiaulių raj. jaunimas sveikina visus gyventojus su šia gražia švente – šv. Velykomis!

Susitikimas su jaunimu Zoom‘e. Pirmasis pokalbis apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną. Jaunuoliai paruošė vieni kitiems klausimyną apie sportą. Taip pat parengė informacijos apie narkotines medžiagas ir jų prevenciją.  

03-29

Šiaulių rajone startuoja projektas „Mobilūs išŠŪKIAI“, kurį finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.

03-21

Skirtingų kojinių diena! Kovo 21 d. minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Apsiaukit skirtingas kojines ir palaikykime šią dieną tokiu gražiu gestu. Nenurašau, o palaikau.

Pav. Profesinis orientavimasis su praktikante Laura Navickaite.

Su jaunuoliais buvo pasidalinta veiklos planu. Suteikta galimybė ne tik sužinoti apie Kuršėnų politechnikos mokyklos studijų ir profesijų galimybę, bet ir pažinti Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos savanorę Laurą Navickaitę.

Kovo 10 d Seržas pristatė lietuviško paso galimybes, pasakojo istorijas apie savo keliones po Pietų Ameriką.

Kovo 16 d. jaunuoliai gavo įrašytą „LIVE“ vaizdinę medžiagą kaip pasigaminti „Dievo akį“ – indėniška tradicija, ritualą – tapusį namų interjero talismaną.

Kovo 18 d. virtualus turas po Vilniaus pilių kompleksus. Istorijos ir paslaptys. https://turai.limis.lt/pilys-lt/

Kovo 25 d. Susitikimas su skaute, žurnalistikos sritį studijuojančia studente Guste.

02-15

Ypatinga deina!

Atsibuoda žeima? Norat, kad sneigs ištirptų ir būtų galima išeiti į lauką pasivaikščioti nesušlapus punčekų? Norat pavasare ir gražaus uora? Išvarykem žeimą iš keimą!

Iššūkis! Užgavėnės!

Visiška kūryba. Persirenkit, pagaminkit kuo juokingesnę kaukę ar juokingą kostiumą, išsipaišykit veidą, susivelkit plaukus, apsirėdykit kaip velniai, raganos, giltinės, asilai, ožiai ar kaip tik norisi. UŽGAVĖNIŲ KAUKĖS, KOKIOS BAISIOS BEBŪDAVO, VISAD ŠYPSOSI!  iškepkit blynų, spurgų ar išsivirkit šaltienos, pasigaminkit sočius pietus. KARTOJU, jūsų iššūkis – visiška kūryba. Priimsim visus iššūkio variantus.

02-11

MEILĖS DIENA. 

Meilė labai plati sąvoka. Mes įpratę Valentino dieną švęsti su draugu ar drauge, paminėdami meilės dieną prie filmo, šiltos arbatos, širdelių užklijuotų draugui ant žando, ar dar kitais įvairiausiais būdais. Susitelkiame kaip padaryti laimingą kitą, rūpinames, suteikiame mylimiems įpatingo dėmėsio, bet ar pagalvojame apie save? Prisijungę jaunuoliai kalbėjo apie pačia gražiausią meilės būdą. Meilę sau!

Sausio mėnesį išbandėme ir pramoginių dalykų. Vienas jų – Karaokė vakaras, kuriam pasiryžo dainuoti visi susirinkę vaikai. O kai kurie net kelias dainas. Taip pat išmėginome online žaidimų. Vienas jų – „Codenames”, kurio išbandyti susirinko 10 žaidėjų. 

Sausio 20 d. Ieva pasidalino paskaita apie čakras, jų reikšmę žmonių gyvenime. Gausiai susirinko merginos, kurioms ši tema buvo ypač įdomi ir tos kelios valandos neprailgo:

Sausio 13-ą dieną pas mus vyko podcast – susitikimas ir pašnekesys su svečiu – Sausio 13-os savanoriu kūrėju ir gynėju – Romu Eitkevičiumi, kuris savanoriavo prieš 30 metų, savanoriauja ir dabar. Na, o kaip jam sekėsi, kokie išliko prisiminimai,kokius klausimus uždavinėjo vaikai –  pilną video galima pažiūrėti čia:

https://www.facebook.com/mobilusisdarbassiauliur/videos/1728519253988131

Sausio mėnuo pasižymėjo įdomiais iššūkiais, individuliais susitikimais bei keturiais didesniais susitikimais. Sausio 6 d. Seržas pasidalino paskaitėle apie tris nežinomus karalius – kas jie buvo, ką reiškia raidės ant durų, iš kur jie keliavo… o kur  – jau kaip ir visi žinojo.

Mobilūs darbuotojai ir jaunimas nuotoliniuose susitikimuose

Nuo 2020 m. spalio mėnesio dėl COVID-19 grėsmės,  mobilios veiklos persikėlė į nuotolinius susitikimus. Nors dauguma mūsų planų, projektų, veiklų iš esmės pasikeitė, tačiau džiugu, kad į mobilius mūsų susitikimus jungiatės. Kiekvieną mėnesį jums pateiksime mūsų veiklų, susitikimų planą ir kviesime prisijungti ne tik individualiems susitikimams, bet ir komandiniams žaidimams, pašnekesiams, karaokės vakarams ir įvairiems projektams. Todėl sakome IKI!

 

 

Nuo 2020 m. spalio mėn. dėl COVID-19 grėsmės, mobilūs jaunimo darbuotojai dirba nuotolinu būdu.

Nuo 2021 sausio mėn. ketvirtadieniais dirbama Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyboje,

V.Dambrausko 17, Kuršėnai.

Savaitės diena

Darbo vieta

Darbo laikas

Pirmadienis 

Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba, V. Dambrausko 17, Kuršėnai

9.00–16:45 val.

Antradienis 

Gruzdžiai (Šiaulių g.3); Gilvyčiai (Mokyklos g. 1);

14.30–18.30 val.

Trečiadienis 

Žarėnai (Draugystės g. 32);

Gilvyčiai (Mokyklos g. 1);

13.30–18.30 val.

Ketvirtadienis

Šakyna (Šiaulių g. 24);

Varputėnai (Pagrindinė g. 4);

10:00–18.30 val.

Penktadienis

Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba, V. Dambrausko 17, Kuršėnai

9.00–12 val.

Plačiau apie jaunimo darbuotojų vykdomas veiklas galima rasti Facebook paskyroje „Mobilus darbas su jaunimu Šiaulių rajone“.

 

2018-12-22

Šventiniai vakarėliai

Šventinis vakaras Varputėnuose. Jaunimas padarė foto sieną, pasiruošėme stalą, dėkojame Evelinos mamytei už sumuštinius ir smagiai leidome laiką. Klausėmės kalėdinių dainų, diskutavome, vertinome projektą ir įsivertinome save. Žaidėme stalo žaidimus, šaradas. Padėkojome Varputėnų bibliotekininkei Vidai už pagalbą, supratingumą ir palaikymą. Žarėnuose jaunimas pasitiko mus su mandarinais ir šypsenomis. Jaukiai praleidome laiką, pasidžiaugėme vieni kitais, diskutavome, vertinome projektą ir įsivertinome save. Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su Žarėnų bendruomene, į tokias vietas, kur esame laukiami visada smagu grįžti. Gilvyčiuose su jaunuoliai daug diskutavome, vertinome projektą įsivertinome ir save. Jaunuoliai buvo puikiai nusiteikę, smagiai leidome laiką.

2018-12-17

Edukacinė išvyka į „Išmaniąją mokyklą“

2018-12-14

Mobilus darbas su jaunimu Šiaulių rajone įvertintas

Mobilusis darbas su jaunimu Šiaulių rajone buvo įvertintas konferencijoje „Nėr ką veikt“. Organizacija buvo apdovanota ir už projektų „Saldus verslumas“ ir „Visai geras projektas“ įgyvendinimą.

2018-12-13

Kūrybinės dirbtuvėlės jaunimui

Artėjant šventėms norisi puošti ne tik eglutę, bet ir namus. Šiandien Varputėnuose gaminome kalėdines dekoracijas, rezultatas pranoko lūkesčius, nors visos esam savamokslės. Džiaugiamės, kad šiandienos rankų darbo dekoracijos papuoš jaunimo ir jų artimųjų namus.

2018-12-10

Mokymai jaunuoliams

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje, gruodžio 7-8 dienomis, vyko MS mokymai „Story dienos”. Mokymų dalyviai dirbo keturiose darbo grupėse, vieną iš jų apie projektų rašymą vedė Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė darbui su jaunimu Dovilė Navickaitė. Tikimės, kad dalyviai pasisėmė žinių apie projektų rengimą ir ateinančiais metais pamatysime dar daugiau šaunių jaunuolių iniciatyvų.

2018-12-06

Edukacinė išvyka į Pabėgimo kambarius

Edukacinė išvyka į Pabėgimo kambarius su Gilvyčių ir Varputėnų jaunuoliais. Nors kambariuose lengva nebuvo, teko rimtai pasukti galvas, tačiau jaunimas sugebėjo dirbti komandose ir įveikė užduotis.

2018-12-03

Edukacinė išvyka į Rūtos šokolado muziejų

Edukacinė išvyka į Rūtos šokolado muziejų. Žarėnų ir Šakynos jaunimas keliavo susipažinti su šokolado istorija ir pasimokyti gaminti saldainius. Išvyka organizuota iš projekto Jaunimo dūzgės lėšų

2018-11-28

Projekto „Gali sportuoti? Įrodyk!” Sportiniai užsiėmimai Gilvyčiuose

Vakar Gilvyčiuose pasportavome, sušilome labai greitai. Dėkojame visiems dalyviams, Jūs buvot šaunūs, daugelis tikrai galite rimtai pagalvoti apie sportininko karjerą.  

2018-11-15

Minėta Tolerancijos savaitė

Lapkričio 16-ąją minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais siūloma Tarptautinę Tolerancijos dieną paminėti su TOLERANCIJOS RAKTU. Todėl su Žarėnu jaunimu buvo kalbėta apie nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje ir kt. Jaunuoliai kartu su darbuotojais gamino tolerancijos simbolius raktus, širdis ir kt.

2018-11-09

Metodininkės darbui su jaunimu dalyvavo mokomajame vizite apie mobilųjį darba su jaunimu Telšiuose

2018-11-02

Edukacinė išvyka į SPLIUS nuotykių parką

Saulėtą spalio 31 d. su Varputėnų ir Gilvyčių jaunimu linksmai leidome laiką SPLIUS nuotykių parke. Jaunuoliai tikri bebaimiai drąsiai perėjo net sudėtingiausius ruožus, po linksmybių parke sočiai papietavome ir laimingi grįžome namo.

2018-10-31

Helovino vakarėlis

2018 spalio 30 d. Gilvyčiuose šventėme Halloween 2018. “Pasigražinę” šokome, formavome komandą Zombių žaidimo pagalba”, žaidėme įvairius žaidimus ir tiesiog smagiai leidome laiką. Pabaigoje buvo išdalintos nominacijos vakarėlio dalyviams.

2018-10-30

Edukacinė išvyka į Batutų parką

2018 m. spalio 29 d. su Žarėnų ir Šakynos jaunimu vykome į Batutų parką.

2018-10-29

Artėjant Vėlinėms skubame sutvarkyti artimųjų kapelius, uždegti žvakeles. Deja ne visų kapeliai yra tvarkomi, ant daugelio apleistų kapų seniai degė žvakės, todėl su jaunimu vykdėme akcija “Uždek žvakelę”, kurios metu aplankėme apleistus kapelius, uždegėme žvakes

2018-10-25

Fotografijos užsiėmimai jaunuoliams

Fotografija – tai gebėjimas sustabdyti akimirką, įamžinti ją tokią kokia tuo metu yra, būtent ši akimirka išlieka ir ji niekada nepasikartos. Fotografuodami galime parodyti visiems pasaulį, taip kaip matome jį mes patys. Fotografija užsikrėtė ir jaunimas, tiek puikių idėjų gimsta šių linksmų jaunuolių galvose

 

2018-10-25

Maisto gaminimo užsiėmimas Žarėnuose

Maistas sujungia, o jo gaminimas dar labiau suvienija, drauge valgydami ne tik malšiname alkį, bet ir geriau susipažįstame, dalijamės savo istorijomis, patirtimis. Labai džiugu, kad jaunuoliai noriai įsitraukia į maisto gamybą.

2018-09-06

Prasideda projektas „Jaunimo dūzgės“

Pirmieji susitikimai:
rugsėjo 11 d. 16 val. – Gilvyčiuose;
rugsėjo 12 d. 16 val. – Žarėnuose;
rugsėjo 13 d. 16 val. – Varputėnuose. 

2018-08-11

Jaunimo diena paminėta su trenksmu

Šiaulių švietimo pagalbos tarnybos komanda prisijungė prie Jaunimo dienos organizavimo.  Šventėje dalyvavo 20 jaunuolių iš Šakynos ir Gruzdžių, buvo organizuotos 5 veiklos: smiginis, „Big Jenga“, kriketas, stalo žaidimai, treniruotė su „Kangoo Jums“ batais.