Apie

Mobilus darbas su jaunimu – tai viena iš darbo su jaunimu formų, skirta kiekvienam jaunam žmogui ir sudaranti sąlygas dalyvauti veiklose, kurios vykdomos pagal jauno žmogaus poreikius jo gyvenamoje aplinkoje, kurioje nėra Atvirųjų jaunimo centrų ar erdvių.  Mobilūs darbuotojai vyksta į suderintas vietoves pagal numatytą grafiką ir numatytomis valandomis teikia paslaugas jaunimui. Mobilūs jaunimo darbuotojai savo veikloje vadovaujasi šiais principais:
 1. Ugdyti jaunuolių socialinius ir gyvenimo įgūdžius.
 2. Kurti saugią, atvirą, neformalią, neįpareigojančią aplinką, į kurią jaunuolis gali ateiti, būti su draugais ir bendrauti su bendraamžiais.
 3. Padėti jauniems žmonėms įsivardyti savo poreikius, jausmus, baimes, išmokti jas atpažinti, suvokti ir mokytis valdyti.
 4. Įgalinti: padėti atrasti ir įvardyti jaunų žmonių resursus ir talentus.
 5. Teikti pagalbą ir nukreipti: konsultuoti ir informuoti, padėti probleminėse situacijose.
 6. Teikti individualaus darbo su jaunimu paslaugas.
 7. Padėti jaunuoliams vystyti vietines iniciatyvas, spręsti kasdienes problemas su kuriomis jie susiduria.
 8. Patikimumas ir konfidencialumas − mobilių paslaugų pamatas.
Pagrindinės mobilaus darbo su jaunimu Šiaulių rajone veiklos kryptys:
 1. Veiklos, skatinančios jauną žmogų įsitraukti į visuomeninę veiklą;
 2. Veiklos, nukreiptos į individualų darbą su jaunais žmonėmis;
 3. Veiklos, nukreiptos į darbą su jaunimo grupėmis.
Darbuotojų komanda turi patirties, žinių, yra išplėtojusi partnerystės ryšius su vietos bendruomenėmis, ugdymo įstaigomis, kaimiškų vietovių bibliotekomis. Į mobiliojo darbo vietas atėję jaunuoliai turi galimybę laisvai bendrauti, kurti, aktyviai leisti laiką, dalyvauti projektinėse veiklose. Atsiradus tvirtesniam santykiui, vis dažniau kyla poreikis individualiems pokalbiams. Tokiu būdu jaunuoliai turi galimybę individualiai konsultuotis dėl įvairių gyvenimiškų situacijų, lengviau išspręsti asmenines ir socialines problemas. Dėka pastovių kas savaitinių mobiliųjų jaunimo darbuotojų apsilankymų, užsimezga glaudūs ryšiai. Vykdomas darbas su jaunimu prisidėjo prie to, kad jauni žmonės tampa sąmoningi, savarankiški, atsakingi už savo ir kitų žmonių gerovę, keliama jaunuolių savivertė. Jaunuoliams padedama atrasti savo talentus ir stipriąsias puses. Dirbama su socialinę atskirtį patiriančiais, problematišku elgesiu pasižyminčiais jaunais asmenimis. Užsiėmimai mobilaus darbo su jaunimu vietose:
 • filmų peržiūros,
 • karaoke vakarai,
 • rankdarbiavimas,
 • maisto gaminimas,
 • fraktalų piešimo užsiėmimai,
 • aktyvūs ir stalo žaidimai;
 • pokalbiai prie arbatos;
 • fotografavimas;
 • žygiai;
 • iškylos ir kt
Naudinga informacija: