Pasidalinta geroji patirtis Šiaulių rajono mokyklose. I dalis

 

2019 m. kovo 6–7 d. Šiaulių r. Švietimo pagalbos tarnyba organizavo projekto „Lyderių laikas 3“ Stažuotės Lietuvoje” Šilalės rajono stažuotę Šiaulių rajone. Stažuotės dalyviai atvyko iš Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos (direktorius J. Žymančius ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Rimkutė), Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Petrauskienė), Kvėdarnos Prano Liatuko pradinės mokyklos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Zobielienė). Dalyviai supažindinti su darbine patirtim skirtingo pobūdžio įstaigose: pagrindinėse mokyklose, gimnazijoje, mokykloje-daugiafunkciame centre – skirtingų tipų, vietovių mokyklos, jų veiklos specifika, stiprybės.

Stažuotės metu rajono situaciją pristatė Šiaulių rajono švietimo ir sporto skyriaus vedėja J. Šertvytienė, vedėjos pavaduotojas R. Galkus. Aplankytos Šiaulių r. Šakynos mokykla, Šiaulių r. Kužių gimnazija, Šiaulių r. Voveriškių mokykla, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras. 

Šiaulių r. Šakynos mokykloje 2019 m. kovo 6 d. vykęs Šilalės stažuotės dalyvių vizitas

Apie bendravimą ir bendradarbiavimą, santykių puoselėjimą su socialiniais partneriais, buvusiais mokiniais ir jų parama kuriant ugdymosi aplinkas, pristatė mokyklos direktorius V. Arvasevičius. Pradinių klasių vyresnioji mokytoja S. Laurutavičienė pristatė kaip išnaudoja netradicines erdves ugdymui savo pranešimu „Ugdymas netradicinėse aplinkose“.

Projektinės veiklos pritaikymu matematikoje, informacinių technologijų, ekonomikos bei verslumo ir istorijos bei pilietiškumo ugdyme supažindino vyresnysis istorijos mokytojas A. Mickevičius ir matematikos mokytoja metodininkė A. Lengvenienė.

Stebėjome atvirą pamoką „Pasaka“, atskleidžiančią logopedės I. Ratkuvienės, bibliotekininkės Z. Keturakytės, ir mokytojos S. Laurutavičienės bendradarbiavimą, užduočių diferencijavimą, išmokimo „pasimatavimas liniuote, laiko valdymą. Sunku buvo nesižavėti žibančiomis mokinių akimis, reiškiamomis emocijos, įsitraukimu į darbą ir pamoką vedusiųjų sustyguotu darbu. 

Šiaulių r. Kužių gimnazijoje 2019 m. kovo 6 d. vykęs Šilalės stažuotės dalyvių vizitas.

Šioje mokykloje turėjome galimybę sužinoti kaip gali būti suderinama lietuvių kalba ir informacinės kompetencijos – lietuvių kalbos mokytoja ekspertė L. Jankauskienė sudarė galimybę stebėti jos pamoką 7 klasėje „EMA pratybos lietuvių kalbos pamokoje“.

Specialioji pedagogė, logopedė ekspertė T. Borisevičienė pravedė užsiėmimą su trečiokais ir atskleidė, kaip vaikai patys išsiaiškina temą, uždavinį, kaip įsivertina po atliktų užduočių ir užsiėmimo pabaigoje, kaip vaikus motyvuoja Mouse Mischieft programa.

Po atvirų pamokų direktoriaus pavaduotojos ugdymui E. Brasienės buvome supažindinti su mokyklos aplinka, ugdymu, o diskusijos „Nuo pamokos uždavinio iki rezultato formavimo“ metu mokytojoms suteiktas grįžtamasis ryšys. Taip pat kalbėta apie kolegialų grįžtamąjį ryšį, laiko valdymą, progreso pokalbius (tėvai-mokinys-mokytojas) ir pan.

Stažuotės komanda: direktorė R. Piežienė, direktorės pavaduotoja V. Bagdonienė, metodininkė A. Leišienė, metodininkas N. Žalys, metodininkė darbui su jaunimu D. Navickaitė

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien