Suaugusiųjų naujienos archyvas

Suaugusiųjų literatūros konkursas

Leidykla „Alma littera“, tęsdama nuo 2014 m. rengiamų literatūros konkursų tradiciją, šiemet inicijuoja ir grožinei suaugusiųjų literatūrai skirtą konkursą.
Konkurse kviečiami dalyvauti visi autoriai, lietuvių kalba kuriantys grožinius kūrinius suaugusiems skaitytojams.
Laukiami visi – tiek pradedantieji, tiek jau pripažinti ir brandūs autoriai.
Rankraščių laukia iki 2022 m. kovo 3 dienos.
Juos vertins iš įvairių sričių specialistų sudaryta komisija, o nugalėtojo lauks 3000 eurų premija ir autorinė knygų leidybos sutartis su leidykla.
Jei bus išrinkta daugiau nei vienas nugalėtojų, tų kūrinių autoriams taip pat bus pasiūlyta sudaryti leidybos sutartis ir išleisti jų knygas.
Daugiau informacijos apie konkursą, reikalavimus rankraščiams ir terminus, taip pat el. paštą, kuriuo laukia rankraščių, rasite leidyklos svetainėje: https://www.almalittera.lt/suaugusiuju-literaturos-konkursas/

KVIEČIAME

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai ruošia rogučių ir eglutės meninę kompoziciją. Baigtą kompoziciją galėsite pamatyti gruodžio 2 d. Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro amfiteatre .

„LAIŠKAS SENJORUI“

Kviečiame dalyvauti kalėdinėje akcijoje „LAIŠKAS SENJORUI“.
Akcijos tikslas – pagaminti atviruką ir parašyti laišką senjorui. Laiškus pristatyti į pašto dėžutes ar padalinti senjorams savo gyvenvietėje. Kviečiame kūrybinį procesą fotografuoti, nuotraukas siųsti el. paštu: svietimopagalba@gmail.com iki gruodžio 22 d. Kontaktinis asmuo: Edita Giržadienė, tel. +370 600 26 592.
Akcija siekiama pasveikinti kuo daugiau Šiaulių rajono senjorų su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis.
Kurkime Šv. Kalėdų stebuklą kartu!

PROTMŪŠIS „GALVELE, SUKIS...“

 Š. m. lapkričio 24 d. Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Albina Budreckienė surengė protmūšį „Galvele, sukis…“. Protmūšio dalyviai – Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai. Įvairių mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad su laiku nyksta ne tik raumenys, bet ir smegenys, todėl bėgant laikui gali būti sunkiau atlikti protines užduotis, atsiranda didesnė tikimybė susirgti įvairiomis psichinėmis ligomis. Siekiant to išvengti, Šiaulių r. TAU rektorė A. Budreckienė kartu su Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos darbuotojomis – metodininke Edita Giržadiene bei psichologe Vitalija Monkiene parengė šmaikščius ir išradingus protmūšio klausimus. Pristačius šio renginio taisykles visi dalyviai buvo pakviesti pamankštinti savo smegenis, linksmai bei turiningai praleisti laiką.
Protmūšyje „Galvele, sukis…“ dalyvavo 4 komandos: „Geltona saulė“, „Pilkieji debesys“, „Rožinės gėlės“ ir „Elektriniai žiburiai“. Nugalėjo „Pilkieji debesys“, kurios atstovai buvo apdovanoti specialiuoju prizu. Likusioms komandoms buvo įteikti paskatinamieji prizai. O Jūs ar galėtumėte pasakyti, kokiais metais ir kur buvo įkurtas pirmasis Trečiojo amžiaus universitetas arba greitai išvardinti Lietuvos daržuose auginamų10 daržovių, kurios yra tik moteriškos giminės? Linkime niekada nenustoti mokytis bei sukti savo galveles, nes tai puikus laiko leidimo būdas bet kuriame amžiuje.

Edukacinis užsiėmimas „Vilnos veltinėlis”

Š. m. lapkričio 19 d. vyko suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“, skirtas edukacinis užsiėmimas „Vilnos veltinėlis”. Užsiėmimą vedė Šaukėnų kultūros ir amatų centro vyr. etninės kultūros specialistė Gitana Urmonienė. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos sekretorė Vaida Žindulienė pristatė savo asmeninę vilnos kūrinių kolekciją. Užsiėmimo dalyvės susipažino su vilnos rūšimis, jos vėlimo būdais bei vilnos panaudojimo galimybėmis, gaminant įvairius rankdarbius. Praktinio užsiėmimo metu buvo gaminami vilna dekoruoti muiliukai, kurie puoš namus, o gal net taps kalėdinėmis dovanomis artimiesiems.

„Maketavimo galimybės internete”

Š. m. lapkričio 17 d. vyko suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“, skirti nuotoliniai mokymai „Maketavimo galimybės internete”. Mokymus vedė Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Dovilė Navickaitė. Mokymų metu dalyviai apžvelgė įrankius, skirtus kūrybai internete, susipažino su „Canva“ grafinio dizaino įrankio galimybėmis, kuriant įrašus socialiniuose tinkluose, pateiktimis, infografika ir daugybe kitų maketų. Mokymų pabaigoje buvo dalijamasi atliktų praktinių užduočių rezultatais, aptartos tobulėjimo galimybės.

Kvietimas dalyvauti nuotoliniuose Facebook ir E.sveikata.lt mokymuose!

Jaunieji maltiečiai įgyvendindami projektą „IT su Jaunaisiais maltiečiais“ organizuoja nuotolinius mokymus vyresnio amžiaus asmenims 2 aktualiomis temos: E.sveikata.lt ir Facebook.
Mokymai vyks per Zoom platformą. Į mokymus galima užsiregistruoti užpildant registracijos anketą:
https://forms.gle/i9zE6caQjzHbLsXW7

Popietė ,,Švenčių belaukiant“

Smagi patirtis ir geros emocijos kartu su VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos kolektyvu.
Suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“ skirta popietė ,,Švenčių
belaukiant“, kurios metu, susirinkusiesiems buvo atskleistos „Kuršėnų“ vyniotinio sėkmės
paslaptys, išsiaiškinti paprasti ir natūralūs būdai, norint turėti gražius ir sveikus plaukus bei aptartos
pagrindinės stalo etiketo taisyklės.

Nemokami anglų kalbos mokymai

Kviečiame nemokamai mokytis anglų kalbos!

Registracija: el. p. svietimopagalba@gmail.com arba
tel. +370 600 26 592.
Registruojantis būtina nurodyti: vardą pavardę, gyv. vietą, grupę, telefono nr. ir el. pašto adresą. Dalyvių skaičius ribotas!

Kviečiame aktyviai dalyvauti spalio mėnesį organizuojamuose žygiuose

Projektas „IT su Jaunaisiais maltiečiais“
Jaunieji maltiečiai įgyvendindami projektą „IT su Jaunaisiais maltiečiais“ sulaukė didelio susidomėjimo dalyvauti III mokymų sesijoje, todėl organizuoja papildomus nuotolinius mokymus vyresnio amžiaus asmenims 2 aktualiomis temos: E.sveikata.lt ir Facebook.
 
Į mokymus galima užsiregistruoti užpildant registracijos anketą:

 https://forms.gle/GbN63V884Xh4DMVf8

Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“

Kviečiame Šiaulių rajono gyventojus atvykti į inovatyvią arbatinę, spalio mėnesio arbatinės tema „Šypsena senjorui“!  Atvykusiųjų lauks įdomūs pokalbiai bei smagios užduotys kartu su Šiaulių m. ir r. PK BPG (bendruomenės pareigūnų grupe).

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena
Kviečiame Šiaulių rajono gyventojus š. m. rugsėjo 29 d. 14.00 val., Šiaulių r. savivaldybės kultūros centre (Ventos g. 11A, Kuršėnai) paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną!
Puiki galimybė pasigrožėti įspūdingo grožio Kuršėnų dvaro rūmais, pasiklausyti jausmingos romansų muzikos, susitikti su žinoma Lietuvos teatro ir kino aktore Larisa Kalpokaite.
Renginys NEMOKAMAS! 
Reikalinga registracija.
Išsami informacija pateikta skelbime, iškilus klausimams skambinti tel. +370 600 26 592
 
Renginiai Kuršėnuose ir Šiaulių rajone

SENJORAI TURININGAI PRADEDA NAUJUOSIUS MOKSLO METUS

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai (TAU) naujuosius mokslo metus visuomet pradėdavo spalį, tačiau šiemet padaryta išimtis – senjorai į užsiėmimus sukviesti rugsėjo mėnesį. Šiais metais vieningai buvo nuspręsta naujus mokslo metus pasitikti išvykoje, susitinkant su kolegomis iš kitų universitetų.

Šiaulių r. TAU studentai rugsėjo 9 dieną vyko į susitikimą Biržuose su šio miesto Trečiojo amžiaus universiteto atstovais. Šilto ir jaukaus susitikimo metu pasidalinta gerąja patirtimi, pasidžiaugta nuveiktais darbais, aptarti laukiantys iššūkiai, galimi bendri projektai. Po susitikimo Šiaulių r. TAU studentų laukė Biržų TAU atstovų staigmena – susitikimas su Biržų rajono savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiuoju specialistu Daliumi Mikelioniu, kuris papasakojo apie Biržų krašto šlovingą istoriją, gražią gamtą, gilias, iš senovės atėjusias tradicijas ir svetingus žmones. Aplankyti Biržų pilies rūmai ir parkas, išskirtinės architektūros statinys – Kirkilų apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria vaizdai į Kirkilų karstinius ežerėlius.

Išvykos metu studentai taip pat aplankė Sodeliškių dvaro sodybą, kurioje jų laukė pažintinė ekskursija po senovinės buities muziejų, duonos kepimo edukacija.

Vakarop, vykstant namo, autobusas kvepėjo ką tik iškepta duona, skambėjo jaunystės dainos ir studentų juokas. Visi džiaugėsi turininga išvyka, įdomiais susitikimais, puikiu oru, linkėjo vienas kitam gerų mokslo metų.

Gerų, turiningų ir sėkmingų mokslo metų Jums, Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai!

Visus Šiaulių rajono senjorus, norinčius aktyviai, turiningai, prasmingai leisti savo laisvalaikį, kviečiame prisijungti prie šaunaus Šiaulių r. Trečiojo amžiaus studentų kolektyvo.

Visus susidomėjusius prašome kreiptis į Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybą adresu V. Dambrausko g. 17-2, Kuršėnai (tel. 8 41 58 08 13)

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Edita Giržadienė

Anglų kalbos kursai Šiaulių rajone
Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba planuoja organizuoti nemokamus anglų kalbos kursus Šiaulių rajono gyventojams. Norime Jūsų paprašyti atsakyti į keletą klausimų apie anglų kalbos kursų poreikį. Apklausa yra anonimiška, tikimės nuoširdžių atsakymų dėl abipusės naudos. Ačiū už Jūsų atsakymus!
 
Džiaugiamės nauja, įstaigą ir jos veiklas reprezentuojančia atributika

 

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba prisideda prie projekto „Darnus požiūris į aplinką suaugusiųjų švietime“ įgyvendinimo

Neformalus mokymosi klubas „MES“ kartu su šešiais partneriais iš ES šalių (Nyderlandų,  Švedijos, Slovakijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) įgyvendina „Erasmus+“ strateginės partnerystės projektą „Darnus požiūris į aplinką suaugusiųjų švietime“ 2019-09-01 – 2021-08-31 – sutarties Nr. 2019-1-LT01-KA204-060634, kurio tikslas – plėtoti suaugusiųjų švietėjų kompetencijas, leidžiančias mokyti suaugusiuosius tvaraus vystymosi principų, sutelkiant dėmesį į mažesnį vartojimą, aktyvesnį judėjimą, sveiką gyvenimo būdą, aktyvų pilietiškumą, fizinę ir psichinę sveikatą bei gyvenimo kokybę.

Metodinė medžiaga

SAFE medžiaga suaugusiems besimokantiems

S.A.F.E.VADOVAS SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETĖJAMS

SAFE atvejų tyrimas suaugusiųjų švietimo srityje

Nuotraukų galerija online 
https://www.projectsforyou.eu/service/sustainable-attitude-environment-adult-education-safe-ae-01092019-31082021/

 
 
 
Rugpjūčio mėnesio renginiai Šiaulių rajone ir Kuršėnuose

Kviečiame dalyvauti rugpjūčio mėnesio renginiuose Šiaulių rajone ir Kuršėnuose: 

Rugpjūčio 29 d. 18.00 val. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre bus rodomas Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Pašnekesiai mėnesėtą naktį”. Bilietų kaina 10 Eur. 

Bilietus galite įsigyti kultūros centro bilietų kasoje darbo dienomis 15-18 val. arba ČIA

2021.07.09

2021.06.30

🎉🎉🎉Kviečiame į artėjančius renginius Šiaulių rajone 🎉🎉🎉
Liepos 1 d. Tarptautinis poezijos festivalis POEZIJOS PAVASARIS Naisiuose.
Liepos 3 d. Tradicinė šventė „Ginkūnų vasara”.
Liepos 6 d. Duris visuomenei atvers Kuršėnų dvaras.
Liepos 6 d. Kartu švęsime Valstybės dieną.
Liepos 6 d. 15 val. Šiaulių r. savivaldybės kultūros centre 15 val. bus pristatyta audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės”.
Liepos 7 d. 17 val. Virginijos Babonaitės-Paplauskienės knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Laisvė būti savimi” pristatymą.

2021.06.11

Kviečiame dalyvauti!
Koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys“ Šiaulių rajone, startuoja birželio 12 d.
Atidarymo koncertas vyks Šiupylių Šv. Aloyzo bažnyčioje.
Koncertuos Lietuvos nacionalinės filharmonijos Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistas Andrius Apšega.
Nepraleiskite progos pamatyti puikių atlikėjų koncerto 🎶

2021.06.10

DUOday

DUOday – tai diena, kai  įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia. Žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas  šią darbo dieną praleidžia kartu (sudaro duetą – DUO). Žmogus su negalia ne tik susipažįsta su įmone iš vidaus, bet ir  išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis. Džiaugiamės nuostabiomis patirtimis ir prasmingai praleistu laiku!

2021.06.08

2021.05.20

Kviečiame Gedulo ir vilties dieną paminėti kartu
 
9 val. Šv. Mišios (Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje)
11:59 val. Visuotinė tylos minutė.
12 val. „TREMTIES ATMINTYS“
Aktorės ir rašytojos BIRUTĖS MAR kūrybos vakaras, skirtas Lietuvos tremtinių Sibire atminčiai paminėti.
Programoje – epizodai iš Birutės Mar pjesės „Ledo vaikai“, sukurtos pagal 1941-1956m. Lietuvos tremtinių Sibire bei autorės tėvų – J. ir A.Marcinkevičių prisiminimus, išlikusios fotografijos, tremtinių poezija, dainos.
„1939-siais Vokietijai atplėšus Klaipėdos kraštą, 1940-ųjų birželį į Lietuvą įriedėjo sovietų tankai, prasidėjo SSSR okupacija. 1941 lemtingą birželio 14-ąją ištremta apie septyniolika tūkstančių Lietuvos žmonių – šviesuolių, mokytojų, tarnautojų, ūkininkų. Dauguma jų buvo pasmerkti mirčiai lėta bado ir šalčio mirtimi. Su šeimomis tą dieną buvo išvežti ir mano mažamečiai tėvai. Jiems likimas lėmė augti vienoje jurtoje, lediniame Laptevų jūros iškyšulyje.
Ėmiau galvoti apie šios skausmingos „istorijos pamokos“ išgyvenimą scenoje – skausmo, kuris tebetūno tautos atmintyje ir kelia baimę, siaubą, amžiną klausimą: už ką? Ir pavojų, baimę: o jei rytoj pasikartos istorija ir mus vėl atplėš nuo savo žemės, namų, istorijos? Manau, atėjo laikas apie tai kalbėti scenoje – pakelti atminties „velėną“ ir papasakoti apie tai jau kitai kartai – kad ji sužinotų, iš kur mūsų tautos genuose slypi nesąmoningai išgyvenama baimė, nepasitikėjimas savimi – pravesti savitą istorijos išgyvenimo pamoką. Tikiuosi, ją kartu išgyventi padės ir žiūrovai.“
Birutė Mar.
 

2021.05.20

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba prisijungė prie DUOday iniciatyvos 😉.

2021.05.19

Respublikinis senjorų vieno kūrinio konkursas 
„Kodėl žmogus dainuoja?“
 
Kviečiame dalyvauti konkurse.
Dainininkės B. Grincevičiūtės memorialinis butas – muziejus „Beatričės namai” ateinantį rudenį organizuoja vieno kūrinio konkursą senjorams „Kodėl žmogus dainuoja?“.
Plačiau apie vieno kūrinio konkursą rasite čia:
 

2021.05.18

Kompiuterinio raštingumo kursai

Jaunieji maltiečiai kviečia dalyvauti nuotolinės savanorystės projekte „IT su Jaunaisiais maltiečiais“. Vyresnio amžiaus asmenys kviečiami jungtis į nuotolines kompiuterinio raštingumo pamokas. 

Trumpai apie projektą:

„IT su Jaunaisiais maltiečiais“ projekto metu specialistų paruošti savanoriai dalyvius mokys naudotis pagrindinėmis programomis (MS Word, Excel), supažindins su aktualiais interneto puslapiais (SoDra, E-sveikata ir kt.), pasakos apie duomenų apsaugą ir kompiuterinį saugumą. Dalyviai išmoks internetu atlikti maisto produktų bei vaistų užsakymus, patogiai skaičiuoti savo mėnesio biudžetą, susimokėti mokesčius, rašyti elektroninius laiškus ir užsiregistruoti pas gydytoją.

Lietuvoje susiklosčiusi pandeminė situacija daugybę kasdienių paslaugų perkėlė į internetinę erdvę. Tik išmanydami informacines technologijas, galime lengvai, saugiai, būdami namuose užsisakyti norimus produktus ar vienu paspaudimu susimokėti mokesčius internetu, bendrauti ir neprarasti ryšio su artimaisiais, užsiimti kūrybine veikla. 

Mokymai vyks sesijomis (vasarą ir rudenį). Vienos sesijos trukmė – 24 valandos. Pabaigusiems visą mokymų sesiją bus įteikti pažymėjimai, įrodantys įgytas žinias, o pirmiesiems dalyviams bus įteiktos rėmėjų dovanos.

Registracijos anketa: https://bit.ly/3bQGwKb

 

2021.05.14

2021.04.30

2021.04.27

2021.04.12

Inovatyvi arbatinė „Egiptas kuprinėje“
Kviečiame dalyvauti inovatyvioje arbatinėje „Ateik. Sužinok. Išmok“ 🙂. Šio mėnesio arbatinės tema „Egiptas kuprinėje“🎒, pasakojimas apie meną, kultūrą , tikėjimą, maistą ir atradimus 🎭🎼🌞🌮🤩.
Arbatinės svečias – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkas Sergejus Staponkus 😉.
 
 
Meeting ID: 856 7600 5353
Passcode: 114651
 

2021.03.30

Kviečiame paskaityti naują Lietuvos Suaugusiųjų Švietimo Asociacijos leidinį „Savišvieta“ – apie mokymosi bendruomenes ir mokymąsi bendruomenėse. Leidinį sudaro dvylika mokymosi istorijų, smagu, kad viena iš jų – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos organizuojama inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!”.
Tikimės, pasisemsite naujų idėjų savo veiklai ir praplėsite kultūrinį akiratį!

 

Su kiekviena saulėta diena vis labiau jaučiame pavasarį. Su pavasario gaiva sulauksime, gražiausios pavasario šventės – Šv. Velykų. Kviečiame šventei ruoštis iš anksto! Maloniai kviečiame dalyvauti virtualioje amatų mugėje „Velykų belaukiant!“.

2021.03.15

Kviečiame Šiaulių rajono gyventojus dalyvauti inovatyvioje arbatinėje „Ateik. Sužinok. Išmok!”. Arbatinė vyks kovo 12 d. 10.00-11.00 val., ZOOM nuotolinio prisijungimo sistemoje.
Šio mėnesio arbatinės tema: „Vagysčių ir kitų turtinių nusikaltimų prevencija”.
Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Šiaulių m. ir r. PK BPG (bendruomenės pareigūnų grupe).
 
Prisijungimo nuoroda:
 
Meeting ID: 824 8180 7430
Passcode: 698144

2021.03.04

2020.11.13

Šiaulių valstybinė kolegija Suaugusiųjų švietimo savaitės metu (lapkričio 16 – 20 d.) kviečia dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, kurie šiemet vyks nuotoliniu būdu. Siūloma 14 įdomių ir naudingų paskaitų, seminarų, diskusijų. Norint dalyvauti sudominusiame seminare ar paskaitoje, tereikia spustelėti pateikiamą nuorodą ir užpildyti registracijos formą. Visiems užsiregistravusiems bus atsiųsta Google Meet nuoroda į renginį. __Visos paskaitos ir seminarai, kuriuos ves patyrę Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojai ir net studentai, yra nemokami, todėl raginame pasinaudoti puikia galimybe neišeinant iš namų sužinoti ir išmokti naujų dalykų, padiskutuoti jus dominančia tema.
Registracijų vieta:

https://www.svako.lt/lt/naujienos/suaugusiuju-mokymosi-savaite-2020-susitikime-mokytis  

2020.11.09

2020.11.04

2020.10.19

2020.10.02

2020.10.02