Naujienos

2021.07.09

2021.06.30

🎉🎉🎉Kviečiame į artėjančius renginius Šiaulių rajone 🎉🎉🎉
Liepos 1 d. Tarptautinis poezijos festivalis POEZIJOS PAVASARIS Naisiuose.
Liepos 3 d. Tradicinė šventė „Ginkūnų vasara”.
Liepos 6 d. Duris visuomenei atvers Kuršėnų dvaras.
Liepos 6 d. Kartu švęsime Valstybės dieną.
Liepos 6 d. 15 val. Šiaulių r. savivaldybės kultūros centre 15 val. bus pristatyta audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės”.
Liepos 7 d. 17 val. Virginijos Babonaitės-Paplauskienės knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Laisvė būti savimi” pristatymą.

2021.06.11

Kviečiame dalyvauti!
Koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys“ Šiaulių rajone, startuoja birželio 12 d.
Atidarymo koncertas vyks Šiupylių Šv. Aloyzo bažnyčioje.
Koncertuos Lietuvos nacionalinės filharmonijos Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistas Andrius Apšega.
Nepraleiskite progos pamatyti puikių atlikėjų koncerto 🎶

2021.06.10

DUOday

DUOday – tai diena, kai  įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia. Žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas  šią darbo dieną praleidžia kartu (sudaro duetą – DUO). Žmogus su negalia ne tik susipažįsta su įmone iš vidaus, bet ir  išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis. Džiaugiamės nuostabiomis patirtimis ir prasmingai praleistu laiku!

2021.06.08

2021.05.20

Kviečiame Gedulo ir vilties dieną paminėti kartu
 
9 val. Šv. Mišios (Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje)
11:59 val. Visuotinė tylos minutė.
12 val. „TREMTIES ATMINTYS“
Aktorės ir rašytojos BIRUTĖS MAR kūrybos vakaras, skirtas Lietuvos tremtinių Sibire atminčiai paminėti.
Programoje – epizodai iš Birutės Mar pjesės „Ledo vaikai“, sukurtos pagal 1941-1956m. Lietuvos tremtinių Sibire bei autorės tėvų – J. ir A.Marcinkevičių prisiminimus, išlikusios fotografijos, tremtinių poezija, dainos.
„1939-siais Vokietijai atplėšus Klaipėdos kraštą, 1940-ųjų birželį į Lietuvą įriedėjo sovietų tankai, prasidėjo SSSR okupacija. 1941 lemtingą birželio 14-ąją ištremta apie septyniolika tūkstančių Lietuvos žmonių – šviesuolių, mokytojų, tarnautojų, ūkininkų. Dauguma jų buvo pasmerkti mirčiai lėta bado ir šalčio mirtimi. Su šeimomis tą dieną buvo išvežti ir mano mažamečiai tėvai. Jiems likimas lėmė augti vienoje jurtoje, lediniame Laptevų jūros iškyšulyje.
Ėmiau galvoti apie šios skausmingos „istorijos pamokos“ išgyvenimą scenoje – skausmo, kuris tebetūno tautos atmintyje ir kelia baimę, siaubą, amžiną klausimą: už ką? Ir pavojų, baimę: o jei rytoj pasikartos istorija ir mus vėl atplėš nuo savo žemės, namų, istorijos? Manau, atėjo laikas apie tai kalbėti scenoje – pakelti atminties „velėną“ ir papasakoti apie tai jau kitai kartai – kad ji sužinotų, iš kur mūsų tautos genuose slypi nesąmoningai išgyvenama baimė, nepasitikėjimas savimi – pravesti savitą istorijos išgyvenimo pamoką. Tikiuosi, ją kartu išgyventi padės ir žiūrovai.“
Birutė Mar.
 

2021.05.20

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba prisijungė prie DUOday iniciatyvos 😉.

2021.05.19

Respublikinis senjorų vieno kūrinio konkursas 
„Kodėl žmogus dainuoja?“
 
Kviečiame dalyvauti konkurse.
Dainininkės B. Grincevičiūtės memorialinis butas – muziejus „Beatričės namai” ateinantį rudenį organizuoja vieno kūrinio konkursą senjorams „Kodėl žmogus dainuoja?“.
Plačiau apie vieno kūrinio konkursą rasite čia:
 

2021.05.18

Kompiuterinio raštingumo kursai

Jaunieji maltiečiai kviečia dalyvauti nuotolinės savanorystės projekte „IT su Jaunaisiais maltiečiais“. Vyresnio amžiaus asmenys kviečiami jungtis į nuotolines kompiuterinio raštingumo pamokas. 

Trumpai apie projektą:

„IT su Jaunaisiais maltiečiais“ projekto metu specialistų paruošti savanoriai dalyvius mokys naudotis pagrindinėmis programomis (MS Word, Excel), supažindins su aktualiais interneto puslapiais (SoDra, E-sveikata ir kt.), pasakos apie duomenų apsaugą ir kompiuterinį saugumą. Dalyviai išmoks internetu atlikti maisto produktų bei vaistų užsakymus, patogiai skaičiuoti savo mėnesio biudžetą, susimokėti mokesčius, rašyti elektroninius laiškus ir užsiregistruoti pas gydytoją.

Lietuvoje susiklosčiusi pandeminė situacija daugybę kasdienių paslaugų perkėlė į internetinę erdvę. Tik išmanydami informacines technologijas, galime lengvai, saugiai, būdami namuose užsisakyti norimus produktus ar vienu paspaudimu susimokėti mokesčius internetu, bendrauti ir neprarasti ryšio su artimaisiais, užsiimti kūrybine veikla. 

Mokymai vyks sesijomis (vasarą ir rudenį). Vienos sesijos trukmė – 24 valandos. Pabaigusiems visą mokymų sesiją bus įteikti pažymėjimai, įrodantys įgytas žinias, o pirmiesiems dalyviams bus įteiktos rėmėjų dovanos.

Registracijos anketa: https://bit.ly/3bQGwKb

 

2021.05.14

2021.04.30

2021.04.27

2021.04.12

Inovatyvi arbatinė „Egiptas kuprinėje“
Kviečiame dalyvauti inovatyvioje arbatinėje „Ateik. Sužinok. Išmok“ 🙂. Šio mėnesio arbatinės tema „Egiptas kuprinėje“🎒, pasakojimas apie meną, kultūrą , tikėjimą, maistą ir atradimus 🎭🎼🌞🌮🤩.
Arbatinės svečias – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkas Sergejus Staponkus 😉.
 
 
Meeting ID: 856 7600 5353
Passcode: 114651
 

2021.03.30

Kviečiame paskaityti naują Lietuvos Suaugusiųjų Švietimo Asociacijos leidinį „Savišvieta“ – apie mokymosi bendruomenes ir mokymąsi bendruomenėse. Leidinį sudaro dvylika mokymosi istorijų, smagu, kad viena iš jų – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos organizuojama inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!”.
Tikimės, pasisemsite naujų idėjų savo veiklai ir praplėsite kultūrinį akiratį!

 

Su kiekviena saulėta diena vis labiau jaučiame pavasarį. Su pavasario gaiva sulauksime, gražiausios pavasario šventės – Šv. Velykų. Kviečiame šventei ruoštis iš anksto! Maloniai kviečiame dalyvauti virtualioje amatų mugėje „Velykų belaukiant!“.

2021.03.15

Kviečiame Šiaulių rajono gyventojus dalyvauti inovatyvioje arbatinėje „Ateik. Sužinok. Išmok!”. Arbatinė vyks kovo 12 d. 10.00-11.00 val., ZOOM nuotolinio prisijungimo sistemoje.
Šio mėnesio arbatinės tema: „Vagysčių ir kitų turtinių nusikaltimų prevencija”.
Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Šiaulių m. ir r. PK BPG (bendruomenės pareigūnų grupe).
 
Prisijungimo nuoroda:
 
Meeting ID: 824 8180 7430
Passcode: 698144

2021.03.04

2020.11.13

Šiaulių valstybinė kolegija Suaugusiųjų švietimo savaitės metu (lapkričio 16 – 20 d.) kviečia dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, kurie šiemet vyks nuotoliniu būdu. Siūloma 14 įdomių ir naudingų paskaitų, seminarų, diskusijų. Norint dalyvauti sudominusiame seminare ar paskaitoje, tereikia spustelėti pateikiamą nuorodą ir užpildyti registracijos formą. Visiems užsiregistravusiems bus atsiųsta Google Meet nuoroda į renginį. __Visos paskaitos ir seminarai, kuriuos ves patyrę Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojai ir net studentai, yra nemokami, todėl raginame pasinaudoti puikia galimybe neišeinant iš namų sužinoti ir išmokti naujų dalykų, padiskutuoti jus dominančia tema.
Registracijų vieta:

https://www.svako.lt/lt/naujienos/suaugusiuju-mokymosi-savaite-2020-susitikime-mokytis  

2020.11.09

2020.11.04

2020.10.19

2020.10.02

2020.10.02